V Piešťanoch pripravujú slávnostné otvorenie vianočných trhov, začne sa rozsvietením stromčeka

vianočné trhy
Foto: ilustračné, Getty Images

PIEŠŤANY 20. novembra (WebNoviny.sk) – Vianočné trhy v Piešťanoch privítajú prvých návštevníkov už tento piatok. Okrem stánkov s pečenými špecialitami, punčom či medovinou organizátori pripravili každodenný kultúrny program pre všetky vekové kategórie.

Slávnostné otvorenie

Séria koncertov a adventných podujatí v centre kúpeľného mesta potrvá celý mesiac. Vianočné trhy v Piešťanoch organizuje na základe zmluvy s mestom súkromná spoločnosť, mesto jej poskytuje len verejné priestranstvo.

Slávnostné otvorenie Vianočných trhov sa uskutoční v piatok 23. novembra o 16:00 tradičným rozsvietením vianočného stromčeka na Winterovej ulici.

Program bude pokračovať vystúpením súboru Borovienka a formácie October U2 Revival, ktorá hrá najväčšie hity populárnej írskej rockovej kapely. Hlavnou hviezdou víkendového programu bude kubánska speváčka Janelys Fernandez Diaz.

Kontroverzný Pochod čertov

Organizátor piešťanských Vianočných trhov chystá v polovici decembra aj Pochod čertov, ktorý pri svojej minuloročnej premiére vzbudil množstvo emócií. Viac ako tisíc ľudí podpísalo proti tomuto podujatiu petíciu, podľa nich do predvianočného obdobia nepatrí.

Čertami sa zaoberal aj primátor Miloš Tamajka a mestskí poslanci. Pochod čertov sa napriek tomu stretol s mimoriadnym záujmom ľudí, do centra Piešťan sa na naň prišlo pozrieť asi 10-tisíc divákov.

Vianočné trhy v Piešťanoch otvárajú svoje brány ako prvé v Trnavskom kraji. V krajskom meste sa začínajú o týždeň neskôr. Na rozdiel od Piešťan, kde ich organizuje spoločnosť B&R Group, ich v Trnave zabezpečuje radnica.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom