V práci snov (aspoň) na deň? Unikátny projekt to umožňuje

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Práca snov
Foto: www.recruiterchicks.com

Zistiť, aká práca človeka napĺňa a či je skutočne taká fascinujúca, ako sa na prvý pohľad zdá, nebýva jednoduché. Skupina mladých Poliakov pod vedením Michala Michalskeho sa preto rozhodla založiť unikátny projekt Lifetramp, ktorí ľuďom pomáha nájsť, čo majú radi.

Práca snov
Foto: Lifetramp

„Snívali ste niekedy o tom, že by ste robili niečo iné aspoň jeden deň? Teraz môžete. Stretnite ľudí naživo, vyskúšajte nové veci, vybudujte si nové vzťahy,“ lákajú riadky na webstránke projektu, ktorý vznikol len pred niekoľkými týždňami. Jeho cieľom je umožniť ľuďom stráviť jeden pracovný deň s človekom z kariérnej oblasti, o ktorú majú záujem. Takto získaný náhľad im potom môže pomôcť rozhodnúť, ako by mala vyzerať ich vysnívaná práca, rozšíriť ich obzory a získať cenné kontakty.

V ateliéri, na lúke i v strojovni

Premýšľali ste niekedy, ako vyzerá pracovňa dizajnérky bábik? Ako trávi deň vývojár stolových hier? Čo sa deje v tetovacom štúdiu? Ako si grafológ zháňa nových klientov? Podľa čoho vydavateľ komiksov schvaľuje prijaté diela? Projekt Lifetramp plánuje uhasiť smäd po nových vedomostiach, uspokojiť zvedavosť a pomôcť ľuďom nájsť správnu cestu v budúcej kariére i živote.

„Chceme opäť medzi ľudí priniesť ten pôvodný kontakt, keď sa osobne stretnete, porozprávate a strávite spolu čas. Povedzme, že neviem, či chcem byť vývojár softvérov alebo tatér. Môžem však za takouto osobou ísť, či už v mojom meste alebo v inej krajine, a zistiť to. Uvidím, aké to je a uistím sa, či je to niečo, čo by sadlo aj mne,“ vysvetľuje Michalski, ktorý projekt prirovnáva ku couchsurfingu v kariérnej oblasti.

Práca snov
Foto: Lifetramp

Zážitok za jednu večeru

Tímu mladých nadšencov sa v krátkom čase podarilo osloviť desiatky ľudí so zaujímavým zamestnaním, ktorým sa projekt zapáčil a súhlasili s „jednodňovým mentorstvom“ cudzích ľudí. Na stránke tak nájdete výrobcu nábytku z Krakova, kitesurfera z Amsterdamu, dizajnéra z Paríža, prekladateľa a bubeníka z Budapešti či vývojára počítačových hier z Poznane. V krátkych vizitkách si záujemcovia môžu prečítať, ako sa k práci dostali, ako vyzerá ich bežný deň a čo sa od nich môžu naučiť. Potom už stačí vybraného človeka kontaktovať prostredníctvom formulára a dohodnúť si stretnutie. Za kreatívny deň v pracovni mentorov sa platí prozaicky – pozvánkou na obed či večeru.

Michalski nevylučuje, že systém sa časom zmení na platený a záujemcovia tak drobným príspevkom pomôžu ľuďom s kreatívnym zamestnaním zakúpiť nové štetce alebo prispejú na nákup lepšieho statívu. „To je však ďaleká budúcnosť,“ dodal Michalski, ktorý teraz s tímom rozširuje základňu ľudí ochotných otvoriť brány svojich štúdií a kancelárií a podeliť sa o skúsenosti.

http://lifetramp.com, www.fastcoexist.com

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať