V Prahe vytvorili divácky rekord KHL, Podhradský skóroval

Hc lev
Zaplnená O2 Arena v Prahe Foto: facebook.com

MOSKVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti tímu HC Donbass Doneck zvíťazili v utorkovom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Severstalom Čerepovec 4:1.

Na triumfe domácich sa jedným gólom podieľal slovenský hokejista Peter Podhradský.

Druhý utorňajší duel sa skončil víťazstvom Dinama Riga nad Dinamom Minsk 2:1 po predĺžení.

Utorkovú prehru tímu HC Lev Praha v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) s obhajcom Gagarinovho pohára tímom Dinamo Moskva sledovalo 16 317, čo je nové maximum v tejto nadnárodnej súťaži.

Úradujúci šampión KHL v pražskej O2 aréne zvíťazil 1:0 gólom Alexandra Ovečkina z úvodu tretej tretiny.

Až do utorka najviac divákov sledovalo štvrtý duel prvého kola play-off v ročníku 2010/2011 medzi Dinamom Minsk a Lokomotivom Jaroslavľ (2:4), do hľadiska modernej arény v Minsku vtedy prišlo 16 039 divákov.

V Prahe v utorok vytvorili aj rekord návštevnosti vo všetkých ruských hokejových ligových súťažiach, doterajšie maximum „držal“ zápas Vyššej ligy medzi Sokolom Krasnojarsk a Lokomotivom Jaroslavľ (2:3), ktorý na otvorenom štadióne Centraľnyj sledovalo vo februári 2012 dovedna 16 100 priaznivcov hokeja.

Výsledok utorkového zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

HC Donbass Doneck – Severstal Čerepovec 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) – Peter Podhradský (Doneck) 1+0