V predohrávke kola zvíťazila Senica nad Dunajskou Stredou

Bez názvu
Ondřej Smetana z FK Senica Foto: SITA/Eduard Jurovatý

DUNAJSKÁ STREDA 15. apríla (WEBNOVINY) – Futbal – Corgoň liga 2010/2011 – 26. kolo – piatok:

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Senica 0:3 (0:1)

Góly: 22. a 81. O. Smetana, 89. Hošek, ŽK: 46. Strnad, 84. Piroska (obaja Senica), rozhodovali: Hracho – E. Weiss, Lieskovský, 2212 divákov

Dunajská Streda: Ján Novota – I. Obert, Hrabáč, R. Konečný, Boya – Hílek – Helísek (81. J. Kadlec), Melinho (69. Čorič), Pavol Ďurica (73. Hassan) – N´Kendo, M. Tomčák

Senica: Bolek – Gorosito, R. Pillár, J. Gajdošík, Lukšík – T. Kóňa, Strnad – Jaroslav Diviš, Piroska, V. Gajdoš (89. M. Poliaček) – O. Smetana (86. Hošek)

I. polčas

Moderný a rýchly futbal Senice opäť slávil úspech. Prvú šancu mali domáci. V 4. min Obert našiel pred bránkou N´Kenda, no jeho strelu k žrdi Bolek vyrazil. V ďalšom priebehu sa hralo na domácej polovici ihriska, hostia sa však predbiehali v zahadzovaní šancí. V 11. min po Piroskovej prihrávke Jaroslav Diviš sám pred Jánom Novotom nepochodil, po následnom rohu sa domáci gólman vyznamenal pri pokusoch Gajdoša a Lukšíka. V 22. min Gorosito ideálne vysunul Pirosku, ten však Novotu neprekonal. Nasledoval rohový kop, na ktorý najvyššie vyskočil kanonier Smetana a hlavičkou dostal hostí do vedenia – 0:1. Po prečíslení sa do šance následne rútila trojica Smetana – Piroska – Diviš, ale Boya zachránil na bránkovej čiare. V závere prvého dejstva pozornosť Boleka vyskúšali Melinho a N´Kendo.

II. polčas

V 48. min mali hráči Dunajskej Stredy blízko k vyrovnaniu, keď N´Kendo vysunul Helíska a na jeho strieľaný center chýbali Tomčákovi milimetre. Na druhej strane po Smetanovej individuálnej akcii zachránil Novota končekmi prstov. V 65. min po prihrávke Kóňu zahodil ďalšiu tutovku Piroska. Neskôr sa na druhej strane vyznamenal dvoma bravúrnymi zákrokmi Bolek. Definitívne rozhodnutie padlo v záverečnej desaťminútovke. V 81. min Lukšíkov center z priameho kopu usmernil hlavou k žrdi opäť Smetana a v 89. min striedajúci Miroslav Poliaček pri prvom dotyku nacentroval do šestnástky a po súboji Hošeka s Konečným lopta spadla oblúčikom do bránky – 0:3. Senica si zo Žitného ostrova po kvalitnom stretnutí odviezla tri body a brankár Bolek neinkasoval už 737 minút.

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Celý týždeň sme sa pripravovali na Senicu, ale všetko zostalo v kabíne. Hostia vyhrali zaslúžene, aj keď v druhom polčase Bolek chytil dve naše tutovky a možno mohlo byť všetko inak. Na súperovi bolo vidieť zohratosť a pohodu, práve tá chýba nám. Potrebujeme sa chytiť jedným dobrým výsledkom.“

Stanislav Griga (tréner Senice): „Musím vysloviť spokojnosť s výkonom i výsledkom. Videli sme rušný, dobrý zápas, s množstvom príležitostí. My sme veľa šancí zahodili. Chlapci však hrali dobre, bolo vidieť, že chcú zvíťaziť.“

Bolek nedostal gól už 737 minút, priblížil sa ku Königovi

Brankár lídra najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 FK Senica Petr Bolek si drží čisté konto už 737 minút. Dvadsaťšesťročný gólman Záhorákov neinkasoval ani v piatkovom predohrávanom dueli 26. kola, keďže zverenci trénera Stanislava Grigu zvíťazili na ihrisku DAC 1904 Dunajská Streda hladko 3:0. Bolekovi patrí v histórii najvyššej slovenskej ligy 2. miesto v poradí brankárov v počte minút bez inkasovaného gólu za suverénnym Miroslavom Königom, ktorý v sezóne 1998/1999 nemusel vyberať loptu zo svojej siete celkovo 1129 minút.

Prehľad brankárskych sérií bez inkasovaného gólu v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži (zdroj: denník Šport):

1. Miroslav König (Slovan) 1129 minút (sezóna 1998/1999)