V Prešove obnovili areál pre výbeh psov, areál je dočasne uzavretý

Vybeh pre psov svaby presov.jpeg
Areál pre výbeh psov na Šváboch prešiel revitalizáciou. Foto: www.presov.sk

Mesto Prešov zrevitalizovalo areál pre výbeh psov na okraji sídliska Šváby. Priestranstvo prešlo obnovou pôdneho krytu a trávnatého porastu. Štvornohí miláčikovia ho budú môcť naplno vyskúšať o niekoľko týždňov. Aktuálne je areál dočasne uzavretý.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, stará zhutnená pôda vo výbehu už neslúžila svojmu účelu a nemohla na nej vyrásť nová tráva. Pracovníci Technických služieb mesta Prešov preto prevzdušnili pôdny kryt trávnou frézou a odstránili nadzemnú časť starého porastu s minimálne trojcentimetrovou vrstvou pôdy. Plochu vyrovnali a odstránili z nej nerovnosti a kamene.

Následne vrchných 15 až 20 centimetrov pôdy skultivovali, výsledkom čoho bola ideálna pôda. Po jej zarovnaní pracovníci spevnili povrch valcovaním a vytvorili tak pevnejšiu plochu pripravenú na založenie trávnika,“ vysvetlil Tomek.

Vo výbehu pre psov zrevitalizovali približne 300 metrov štvorcových plochy pôdy, do ktorej bolo zapracované nové trávne osivo. „Celá plocha musí zostať niekoľko týždňov uzavretá, aby sa nový trávnik dobre ujal,“ dodal hovorca s tým, že majitelia preto musia byť ešte chvíľu trpezliví, kým budú môcť zrevitalizovaný výbeh využiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Tomek