V Prešove pribudli nové parkovacie miesta, mesto do výstavby investovalo desaťtisíce eur

parkovanie
Foto: ilustračné, Getty Images

PREŠOV 29. apríla (WebNoviny.sk) – Pred bytovými domami na Wolkerovej ulici v Prešove pribudlo 26 nových parkovacích miest. Mesto upravilo aj okolie, kde pribudlo niekoľko nových stromov. Stavebné práce realizovala firma Dinis s.r.o. Kamenica a financovalo ich mesto Prešov. Celkové náklady boli vyše 27 800 eur s DPH.

Problémy s parkovaním

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Eva Peknušiaková, pred úpravami bolo pred bytovými domami na Wolkerovej ulici 9 – 11 šikmé parkovisko a až po koniec bytového domu č. 19 parkovali vodiči pozdĺžne.

Priestor bol malý a nepostačujúci, preto mali obyvatelia tejto ulice často problém s parkovaním. Po výstavbe nových parkovacích miest sa teda zvýšil komfort pre občanov a lokalita teraz pôsobí krajšie a upravenejšie,“ uviedla Peknušiaková.

Obyvatelia ulice môžu po úpravách parkovať na 18 novovytvorených parkovacích miestach, z toho 11 je šikmých a sedem pozdĺžnych. Z tohto počtu je jedno parkovacie miesto so šírkou 3,5 metra a je určené pre telesne postihnutých.

Miesto pre telesne postihnutých

Úpravy pokračovali aj neďaleko bytového domu č. 27 zo strany Mlynského náhonu, kde pôvodné parkovisko takisto kapacitne nepostačovalo. Na voľnej ploche vedľa neho preto vybudovali nové parkovisko, kde je osem kolmo situovaných parkovacích miest.

Z tohto počtu je jedno parkovacie miesto určené pre telesne postihnutých. V rámci úprav v celej tejto lokalite vysadili aj niekoľko stromov. „Na podnet občanov vyrúbala starú brezu, ktorú nahradili tri nové mladé stromčeky,“ dodala hovorkyňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom