V Prešove vyčíňali zlodeji, ulakomili sa na šperky aj meď

Lupič and zlodej
Foto: Ilustračné foto: goodlawd.com

BRATISLAVA/PREŠOV 2. júla (WEBNOVINY) – Ani takmer dvojmetrový plot nezastavil zlodejov, ktorí zavítali na pozemok jedného z rodinných domov na Jiráskovej ulici v Prešove.

Odniesli si medené dažďové zvody a medené odkvapové rúry. Z domu zase zmizol alkohol a obálka s peniazmi.

Škody sa vyšplhali na takmer 2 000 eur.

Ako agentúru SITA informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová, polícia v prípade začala trestné stíhanie pre krádež, porušovanie domovej slobody a poškodzovanie cudzej veci.

Na medené káble sa zase ulakomili zlodeji, ktorí kradli vo firme v Lipanoch v Sabinovskom okrese. Dnu sa dostali cez strešné okno. Majiteľovi spôsobili škodu 2 200 eur.

Škodu za takmer 7 500 eur spôsobili zlodeji, ktorí sa vlámali do domu v obci Matiašovce v okrese Kežmarok. Kradli všetko, čo im prišlo pod ruky. Zmizlo 5 100 eur, šperky, mobil, rôzne dokumenty, faktúry, dokonca aj pracovné náradie. Po páchateľoch polícia pátra.

Šperky si odniesli aj zlodeji, ktorí zavítali do domu v obci Smilno v Bardejovskom okrese. Osemnásťročný mladík vyliezol po odkvapovej rúre, dostal sa dnu a o dva roky mladšej slečne následne otvoril dvere. Ako agentúru SITA informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová, ukradli retiazky, náušnice, obrúčku a niekoľko príveskov. Dvojica skončila v rukách polície. Vyslúžili si obvinenia z krádeže a porušovania domovej slobody. Stíhaní sú na slobode.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom