V Prešovskom kraji môžu opäť nominovať dobrovoľníkov na ocenenie Srdce na dlani

dobrovoľníctvo
Foto: ilustračné, Getty Images

Verejnosť môže aj v tomto roku nominovať dobrovoľníkov z radov jednotlivcov a kolektívov na ocenenie Srdce na dlani za ich dobrovoľnícke projekty a aktivity uskutočňované v prospech iných bez nároku na finančnú odmenu.

Oceňovanie sa v tomto roku uskutoční vo všetkých krajoch Slovenska. V Prešovskom kraji ide už o jubilejné 20. oceňovanie dobrovoľníckych aktivít. Nominácie je možné poslať ešte do pondelka 8. novembra.

Projekt nezištnej pomoci

Ako informovala predsedníčka Prešovského dobrovoľníckeho centra (PDC) Petra Gerhartová, nomináciu môže poslať ktokoľvek na Slovensku, kto pozná výnimočnú osobu, organizáciu alebo projekt zasvätený nezištnej pomoci.

Nomináciu Prešovskému dobrovoľníckemu centru je možné zaslať do 8. novembra prostredníctvom oficiálneho webu oceňovania www.srdcenadlani.sk, kde sú dostupné všetky informácie, podmienky nominovania a nominačné hárky. Slávnostné odovzdávanie cien sa potom uskutoční 2. decembra v PKO Prešov.

Oceňovaním Srdce na dlani chceme dať najavo, že si prácu v oblasti dobrovoľníctva vážime, pretože každý, kto sa rozhodne vo svojom voľnom čase dobrovoľne pomáhať v akejkoľvek oblasti spoločenského života, si zaslúži naše uznanie a vďaku. Prostredníctvom jednotlivých nominácií môžeme navyše verejnosti vyrozprávať inšpiratívne dobrovoľnícke príbehy nominovaných či vyzdvihnúť skupiny, komunity alebo organizácie, ktoré dobrovoľnícku aktivitu vykonávajú alebo podporujú,” uviedla Gerhartová.

Ocenenia a mimoriadne ceny

V minulom roku prijali krajské dobrovoľnícke centrá rekordných 287 nominácií a komisie udelili až 91 ocenení a mimoriadnych cien Srdce na dlani. Prešovské dobrovoľnícke centrum prijalo v minulom roku 24 nominácií a udelilo ocenenie 11 nominovaným.

Na národnú úroveň z krajského oceňovania nominovalo piatich ocenených, z ktorých si Slovenský Červený kríž, územný spolok Prešov prevzal cenu Dobrovoľník roka 2020.

V tomto roku bude odovzdávanie ocenení Srdce na dlani pre PDC o to výnimočnejšie, pretože ide o jubilejný 20. ročník tohto oceňovania v Prešovskom kraji. Prešovské dobrovoľnícke centrum má za sebou najdlhšiu neprerušenú tradíciu oceňovania,” prezradila koordinátorka oceňovania za PDC Petra Kováčová.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie SČK Slovenský červený kríž