V ´slovenskej´ skupine bodovali Lotyšsko a Grécko

Grecko lichtenstajnsko
Grécko tesne vyhralo v Lichtenštajnsku a bodovo sa dotiahlo na Bosnu a Hercegovinu Foto: SITA/AP

RIGA 6. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Grécka zvíťazili v piatkovom stretnutí „slovenskej“ G-skupiny v rámci európskej časti kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie vo Vaduze nad reprezentantmi Lichtenštajnska tesne 1:0.

O jediný gól duelu sa postaral v 72. min duelu útočník Olympiakosu Pireus Kostas Mitroglu. Na oboch stranách sa „červenalo“, ako prvý musel odísť predčasne pod sprchy v 59. min Grék José Holebas po druhom napomenutí.

O sedem minút ho nasledoval aj domáci zakončovateľ David Hasler, ktorý tiež inkasoval dve žlté karty.

Gréci majú po siedmich zápasoch na konte 16 bodov, takisto ako Bosna a Hercegovina, ktorá v piatok senzačne prehrala so Slovenskom 0:1. Lichtenštajnsku patrí posledná pozícia s dvoma bodmi.

Futbalisti Lotyšska zvíťazili v pobaltskom derby v Rige nad Litvou 2:1.

Všetky tri góly padli v prvom dejstve. Skóre duelu otvoril v 35. min obranca Skonta Riga Nauris Bulvitis, o sedem minút poistil vedenie domácich stredopoliar Baltiky Kaliningrad Arturs Zjuzins. Za hostí skorigoval krátko pred prestávkou zakončovateľ rumunského klubu Pandurii Targu Jiu Deivydas Matulevičius.

Lotyšsko si pripísalo druhé víťazstvo v kvalifikácii na MS 2014, odčinilo júnovú domácu vysokú prehru s Bosnou a Hercegovinou (0:5). Lotyši poskočili z piateho miesta na štvrté, na konte majú sedem bodov. Litva figuruje na piatej pozícii s piatimi bodmi.

Výsledky – G-skupina:

Lotyšsko – Litva 2:1 (2:1)

Góly: 35. Bulvitis, 42. Zjuzins – 44. Matulevičius, ŽK: 29. Rudnevs, 61. Šabala – 5. Panka, 47. Matulevičius, 86. Mikuckis, rozhodoval: Delferiere (Belg.)

Lotyšsko: Vanins – Bulvitis, Gorkšs, Maksimenko, Sinelnikovs – Rugins (74. Lazdinš), Zjuzins (64. Cauna), Laizans, Gabovs – Rudnevs (90.+ Rode), Šabala

Litva: Karčemarskas – Mikuckis, Kijanskas, Stankevičius, Vičius – Kalonas (86. E. Česnauskis), Panka, Mikoliunas (73. Razulis), Novikovas (50. D. Česnauskis) – Matulevičius, Šernas

Lichtenštajnsko – Grécko 0:1 (0:0)

Gól: 72. Mitroglu, ŽK: 7. Burgmeier, 26. Frick, 47. D. Hasler, 59. M. Christen, 63. N. Hasler, 84. Polverino – 22. P. Kone, 41. Torosidis, 45.+ Holebas, ČK: 66. D. Hasler po druhej ŽK – 59. Holebas po druhej ŽK, rozhodoval: Todorov (Bul.)

Lichtenštajnsko: Jehle – Martin Stocklasa, Y. Oehri, Frick (28. A. Christen), Quintans – Wieser (86. Yildiz) – N. Hasler, Burgmeier, Polverino, M. Christen (90.+ Gubser) – D. Hasler

Grécko: Karnezis – Torosidis, Siovas, S. Papastathopulos, Holebas – Maniatis, Katsuranis, Tachtsidis (67. Karagunis) – P. Kone (46. Ninis), Christodulopulos (84. K. Papadopulos), Mitroglu