Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. novembra 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

V Snine SPPoločne otvárame náučný dopravný chodníček

BRATISLAVA 4. novembra (WBN/PR) – V stredu, 5. novembra, slávnostne otvoríme dopravný chodníček v areáli Základnej školy na Komenského ulici v Snine. Projekt bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý v tomto roku vyhlásili SPP a Nadácia SPP.

Novootvorený náučný chodníček priblíži prostredníctvom svojich informačných panelov krásy a zaujímavosti v danom regióne, a zároveň sa stane relaxačným miestom. „Vybudovali sme aj oddychovú zónu s novými lavičkami a hojdačkami,“ hovorí Katarína Krivjančinová, riaditeľka Základnej školy a dodáva, „veľmi nás však teší dopravné značenie, ktoré je súčasťou chodníčku. Deti na bicykli alebo kolobežke si budú môcť nacvičovať jazdenie podľa predpisov.“

Národný park Poloniny a Chránená krajinná oblasť Vihorlat sú prírodným dedičstvom regiónu, rovnako dôležitá je aj zátopová oblasť Starina, kde má korene väčšina žiakov školy. Takéto a ďalšie informácie sa budú môcť žiaci z informačných panelov dozvedieť.

Sme radi, že sme v rámci tretieho ročníka SPPoločne pomohli pri realizácii projektu, vďaka ktorému sa inak nevyužívaný priestor premenil na relaxačno-náučné miesto pre deti z materských a základných škôl v okolí,“ vyjadrila sa Ľubica Oreská, špecialista korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Projekt „Relaxačno – náučno – poznávací dopravný chodníček“ bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už tretí rok pod záštitou spoločnosti SPP a Nadácie SPP. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Základným kameňom účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. Počas tretieho ročníka projektu si finančnú pomoc v celkovej výške 200 000 eur nakoniec rozdelilo 37 projektov, medzi nimi aj vynovený školský dvor Základnej školy na Komenského ulici v Snine.

Viac informácií o programe je možné získať na stránke www.sppolocne.sk.

Odporúčané články

SPPoločne rozdelí 200 000 € po celom Slovensku SPPoločne otvárame detské ihrisko na Hronskej ulici v Brezne

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...