V štyroch zápasoch NHL rozhodol o víťazoch jediný gól

Buffalo and Montreal

BUFFALO 13. marca (WEBNOVINY) – O víťazovi všetkých štyroch pondelkových zápasov zámorskej hokejovej NHL rozhodol jediný gól.

Buffalo si na vlastnom ľade poradilo s Montrealom 3:2 po predĺžení, ešte päť sekúnd pred koncom tretej tretiny však viedlo 2:1.

Rozhodlo sa napokon na začiatku tretej minúty predĺženia, hrdinom večera bol Myers. Slovenský gólman Peter Budaj odchytal za hostí celý zápas a mal 33 úspešných zásahov.

Sabres z ostatných trinástich duelov vyhrali deväť a dostali sa už na 9. priečku vo Východnej konferencii. „Pred dvoma mesiacmi sa mi to zdalo nemožné. Prešli sme však dlhú cestu a sme stále v hre,“ pripomenul neúspešné obdobie Sabres Tyler Myers. Oba góly Sabres v riadnom hracom čase strelil Tyler Ennis. V zostave Buffala chýbal pre diagnostikovaný zápal pľúc Andrej Sekera.

Ľubomír Višňovský získal jeden mínusový bod

Nhl colorado anaheim

Rovnakým výsledkom sa skončilo meranie síl Colorada s Anaheimom, obranca „káčerov“ Ľubomír Višňovský odohral takmer 18 minút a do štatistík mu pribudol jeden mínusový bod.

V zápase prepisovali historické štatistiky fínski hokejisti v drese Ducks. Saku Koivu odohral ako piaty hráč z krajiny tisícich jazier v NHL 1000. duel, počas šestnástich sezón dosiahol 37-ročný rodák z Turku 770 kanadských bodov (236+534).

Teemu Selänne sa vďaka gólu do siete Colorada dostal na métu 1399 kanadských bodov (659+740) a o jeden bod predstihol po svojom 1329. stretnutí v lige legendárneho Jariho Kurriho. Presným zásahom Švéda Gabriela Landeskoga znamenajúcim bod navyše sa Colorado dostalo na 8. miesto Západnej konferencie.

Landeskog z historických klubových záznamov organizácie Nordiques/Avalanche vymazal rekord Petra Šťastného v počte striel v nováčikovskej sezóne. Bývalá hviezda Québecu zaznamenala v sezóne 1980/81 232 streleckých pokusov. Kapitán Ducks Ryan Getzlaf nastúpil na 500. duel kariéry.

Podľa trénera Edmontonu by sa hráči mali zamyslieť a hrať hokej

Nhl edmonton san jose

Edmonton doma prehral so San Jose 2:3 a Phoenix s Nashvillom 4:5 po samostatných nájazdoch. O vyraďovaciu časť sezóny bojujú aj hráči San Jose, za Coloradom zaostávajú po výhre 3:2 v Edmontone o jeden bod.

Sharks bez Michala Handzuša v zostave zaznamenali prvé marcové víťazstvo a prerušili sériu piatich prehier. Oilers neuspeli šiestykrát z ostatných siedmich duelov, čo zvyčajne pokojného trénera Toma Renneyho poriadne nahnevalo.

Niektorí hráči sa musia pozrieť do zrkadla, pretože ich výkony sú neakceptovateľné. Oni sú milionári, oni sú Edmonton Oilers, oni dostali šancu hrať hokej. Mali by sa zamyslieť a hrať hokej,“ hneval sa Renney.

Phoenix prehrával s Nashvillom v tretej tretine 2:4, dokázal však vyrovnať, hoci neuspel v rozstrele samostatných nájazdov. O výhre Predators rozhodol Andrej Kosticyn. Tento výsledok ešte viac zamotal situáciu v Západnej konferencii, Phoenix na 7. priečke má pred Coloradom jednobodový náskok.

Výsledky pondelkových zápasov zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – Montreal 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 32. Ennis (Stafford, Foligno), 42. Ennis (Stafford, Sulzer), 63. Myers (D. Roy, Pominville) – 5. E. Cole (Desharnais), 60. Desharnais (E. Cole, Pacioretty) Peter Budaj (Montreal) odchytal celý zápas a mal 33 úspešných zásahov

Colorado – Anaheim 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 11. McGinn (O´Byrne, D. Jones), 54. Porter (Hejda, McLeod), 62. Landeskog (Hunwick, Downie) – 40. Beauchemin (Ryan, Fowler), 57. Selänne (Beleskey, Ryan)

Edmonton – San Jose 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 20. Ryan Whitney (Schultz, Belanger), 35. Hall – 2. T. Mitchell (Wingels, Vlasic), 32. J. Thornton (Marleau, Pavelski), 41. Couture (Boyle, J. Thornton)

Phoenix – Nashville 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 2:2, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 21. Langkow (Ekman-Larsson, Torres), 35. Yandle (Vermette, Ray Whitney), 48. Ekman-Larsson (Rozsíval, R. Vrbata), 56. Torres (Langkow, Doan) – 20. Erat (S. Kosticyn, Gill), 32. Fisher (S. Kosticyn, Erat), 39. Bouillon (Erat, Ellis), 43. C. Smith (Gaustad), rozhodujúci sam. nájazd A. Kosticyn

Viac k osobe Andrej KosticynAndrej SekeraĽubomír VišňovskýPeter BudajRyan GetzlafSaku KoivuTeemu Selänne