V súvislosti s útokom pri Buckinghamskom paláci zatkli ďalšieho muža

Policia londyn
Pri Buckinghamskom paláci zaútočil muž nožom na policajtov. Foto: SITA/AP

LONDÝN 27. augusta (WebNoviny.sk) – Britská polícia zatkla v súvislosti s piatkovým útokom na policajtov pri Buckinghamskom paláci ďalšiu osobu.

Ako informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na políciu, 30-ročného muža zadržali na základe podozrení z teroristických činov. K zatknutiu došlo v západnom Londýne, kde príslušné orgány momentálne vykonávajú raziu. Dvadsaťšesťročného útočníka z Lutonu polícia ešte stále vypočúva.

Ako v sobotu informoval šéf protiteroristickej jednotky Metropolitnej polície Dean Haydon, celý incident začal tým, že muž úmyselne prišiel svojím autom na zakázané miesto pred palácom k zaparkovanému policajnému vozidlu. Keď ho následne policajti konfrontovali, on sa načiahol po 122-centimetrov dlhom meči a opakovane kričal „Allahu akbar“. Strážcovia zákona ho následne zneškodnili slzným plynom.

Všetci traja policajti pri zatýkaní utrpeli ľahké zranenia, dvoch z nich s reznými ranami na krátko hospitalizovali. Útočník mal tiež ľahké poranenia. V Buckinghamskom paláci sa v čase incidentu nenachádzal žiadny člen kráľovskej rodiny.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom