V Tipsport extralige sa darilo domácim, líder zdolal vlkov

Tomáš Sýkora
Útočník Popradu Tomáš Sýkora sa snaží prekonať brankára Banskej Bystrice Miiku Wiikmana počas zápasu 35. kola Tipsport extraligy. Banská Bystrica, 28. december 2104. Foto: SITA/Ján Viazanička

KOŠICE 28. decembra (WEBNOVINY) – V nedeľňajšom 35. kole Tipsport extraligy sa darilo domácim tímom, iba v jednom zápase sa z víťazstva tešili hostia.

V úvodnom súboji si hráči Banskej Bystrice poradili doma s Popradom 2:0. V zápase o tretiu priečku v tabuľke Bystričania viedli od 22. minúty zásluhou Petra Kafku. Definitívu stanovil sekundu pred koncom gólom do prázdnej bránky Andrej Kudrna. Domáci už po desiatich minútach zápasu museli striedať zraneného švédskeho brankára Miiku Wiikmana, ktorého nahradil Andrej Košarišťan. Ten si napokon pripísal shutout.

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti Košíc nezaváhali v domácom prostredí a v Steel aréne zdolali Žilinu 4:2. Obhajca titulu a líder tabuľky viedol v 33. minúte po zásahu Richarda Jenčíka už 4:0 nad predposledným tímom súťaže. V 37. minúte ŽIlinčania vystriedali brankárov, keď Igora Cibuľu nahradil Karol Križan a ten už do konca zápasu neinkasoval. Hostia v záverečnej tretine znížili zásluhou Tomáša Demela a Jaroslaba Jabrockého na konečných 2:4 z ich pohľadu.

Piešťany podľahli na domácom ľade Zvolenu 3:5. O výsledku rozhodla už prvá tretina, ktorú hostia spod Pustého hradu vyhrali 4:1. Postarali sa tak o to, že premiéra bývalého československého reprezentanta Lea Gudasa na lavičke Piešťan nebola víťazná. Gudas vystriedal pred vianočnou prestávkou Romana Sýkoru, ktorý sám odstúpil z funkcie trénera.

Dva góly Zvolenčanov strelil najlepší kanonier súťaže Radovan Puliš a ďalšie dva pridal ešte v prvej tretine skúsený Andrej Podkonický. Na 5:2 pre hostí zvýšil v 51. minúte Peter Hraško. Zvolen sa vďaka 20. víťazstvu v riadnom hracom čase v sezóne bodovo dotiahol na štvrtý Poprad. Piešťany zostali ôsme.

Skaličania otočili súboj s Nitrou

Martinčania zvíťazili doma nad Trenčínom 2:1. Zápas siedmeho so šiestym tímom tabuľky pred vyše 3000 divákmi rozhodol gól Jaroslava Markoviča z 39. minúty.

Trenčania v tretej tretine prestrieľali domácich 12:5, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Martin má aj po trojbodovom zisku na siedme miesto Trenčína stále dostatočný odstup 11 bodov.

Skalica sa postarali o najväčšie prekvapenie prvého povianočného kola. V domácom prostredí zdolali vicemajstra z Nitry 4:3 a odpútali sa z posledného desiateho miesta v tabuľke. Skaličania prehrávali po dvoch tretinách 1:3, ale v tretej tretine v 47. minúte dvoma gólmi v rozpätí 34 sekúnd vyrovnali na 3:3.

Súboj definitívne preklopili na svoju stranu v 58. minúte, keď víťazný gól domácich strelil Tomáš Komínek. Rozdiel medzi Nitrou a Skalicou bol pred zápasom osem miest a 42 bodov v tabuľke v prospech hráčov spod Zobora.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 35. kolo – nedeľa:

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 22. Kafka (Preisinger, Handlovský), 60. Kudrna (M. Hudec)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Jonák – Gajan, Smrek, 2542 divákov

Banská Bystrica: Wiikman (11. Košarišťan) – Jaborník, Bambúch, Cunik, Čížek, Gachulinec, Biro, Nicastro, Cohen – Kudrna, Handzuš, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – P. White, Kytnár, M. Lunter – Lamper, Zigo, T. Matoušek

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, D. Brejčák, Fabian, Malina, Kasík, Dinda, Makovský – T. Sýkora, Paukovček, Matis – Marek Nagy, Boltun, R. Rapáč – Štrauch, Mlynčár, Gápa – Paločko, S. Takáč

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Góly: 3. Sojčík (Suja), 8. A. Jánošík (Štrbák), 29. M. Bartánus (Bicek, Philipp), 33. Jenčík (M. Macejko) – 45. Demel (Síkela), 57. Jabrocký (Milan Procházka, Kanko)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Korba, Tvrdoň, 4297 divákov

Košice: Hylák – Štrbák, Cebák, Philipp, A. Jánošík, Šeda, M. Macejko, Drgoň – I. Rachůnek, Hrnka, Hinďoš – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – M. Bartánus, Češík, Bicek – Sojčík, Matúš Chovan, Suja – Stupka

Žilina: Cibuľa (37. Križan) – S. Hudec, Bajaník, Dresler, Bobček, Krčula, Ďurkech, Dolinajec, Mendrej – Kokavec, Jabrocký, Kanko – Drevenák, Demel, Valášek – Milan Procházka, Síkela, R. Kropáč – Kubiš, O. Rusnák, Šimko

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 3:5 (1:4, 1:0, 1:1)

Góly: 5. R. Konečný (B. Rapáč), 27. Pašek (Vaculín, Románek), 53. Románek (Toman, Kotaška) – 3. Puliš (Brabenec, M. Sloboda), 6. Podkonický (Michal Chovan, Hraško), 8. Podkonický (Michal Chovan, Hraško), 18. Puliš (M. Sloboda, Brabenec), 51. Hraško (Podkonický, L. Pokovič)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Holienka, Junek, 1021 divákov

Piešťany: Šúrek (8. Patrik Rybár) – Kotaška, Šedivý, Leppänen, Brňák, Škadra, Srnec, Bučka, Hluch – T. Klempa, Mišura, Holovič – Haring, Peško, B. Rapáč – Kutálek, Toman, R. Konečný – Vaculín, Pašek, Románek

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, Koch, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, M. Sloboda – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Obdržálek – Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

MHC Mountfield Martin – Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 31. Podzinš (Zucker, J. Svoboda), 39. J. Markovič (Galamboš) – 28. O. Mikula (V. Nemec, Melichárek)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: T. Bokroš (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, T. orolin – Kacej, Stanzel, 3006 divákov

Martin: J. Čech – Smrek, I. Ďatelinka, Matejka, Dlouhý, Brcko, Kolba, M. Dvořák, Lojek – Važan, Galamboš, J. Markovič – Podzinš, J. Svoboda, Zucker – O. Jokeľ, Fujerík, Illo – Pokrivčák, Dírer, A. Themár

Trenčín: Konrád – Andersons, T. Bokroš, Habšuda, Lintner, Novajovský, Zošiak, Palovič, Briestenský – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – Michal Hlinka, A. Šťastný, Razingar – Daniška, P. Stantien, Čišovský – A. Bezák, Švec, Filo

HK 36 Hant Skalica – HK Nitra 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)

Góly: 8. Štumpf (R. Školiak, Gründling), 47. Krejčiřík (Vaškovič, Stloukal), 48. Bene (Drtina), 58. Komínek (Stloukal, Vaškovič) – 2. Stümpel (Tománek), 9. Bajtek (J. Ručkay, R. Mráz), 39. Ordzovenský (Tománek, Nádašdi)

Vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše: Barák (Skalica) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil – Tvrdoň, Šefčík, 1231 divákov

Skalica: P. Romančík – Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Krejčiřík, Markulinec – Vaškovič, Stloukal, Komínek – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – B. Mráz, Brendl, Chylo – Bene, Šimíček, Bezúch

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Michal Novák, Mezei, Milo, Piačka, F. Kuzma – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – H. Ručkay, Marek Slovák, Š. Novotný – Pupák, J. Štefanka, Lelkeš – R. Mráz, Bajtek, J. Ručkay

Viac k osobe Andrej PodkonickýKarol KrižanMichal ChovanMichal HlinkaPeter HraškoRadovan Puliš