V Tipsport lige víťazstvá Košíc, Zvolena aj „baranov“. Liptáci na vynovenom štadióne s prehrou

Špirko, HKM Zvolen
Rastislav Špirko v drese HKM Zvolen. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili v piatkovom dueli 48. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsportligy na ľade Liptovského Mikuláša tesne 3:2.

Domáci pritom pri premiére v zrekonštruovanej domácej hale vstúpili do stretnutia ideálne, keď už po úvodných dvadsiatich minútach viedli dvojgólovým rozdielom zásluhou Mária Kuraliho a Lukáša Žiaka. V prostrednej časti hry však zavelil k obratu kanonier Detvy Radovan Puliš. Podpoľancom sa podarilo vyrovnať v 53. min zásluhou Kurtisa McLeana a o trojbodovom zisku pre hostí napokon rozhodol Matúš Chovan v 58. min. Zápas sledovalo 2360 divákov.

„Barani“ si postrážili tri body do konca

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad MsHK Doxxbet Žilina na domácom ľade tesne 5:4 po predĺžení. Do zápasu lepšie vstúpili Žilinčania, ktorí po úvodných dvadsiatich minútach viedli 2:0. Keď v 28. min zvýšil na rozdiel troch gólov Ivan Jankovič, vyzeralo to na jasný trojbodový zisk pre „vlkov“.

Popradčania však tromi gólmi v priebehu štyroch minút dokázali vyrovnať. Tretia tretina priniesla po jednom presnom zásahu na oboch stranách, a tak muselo o víťazovi rozhodnúť predĺženie. V ňom sa po necelých dvoch minútach presadil Justin Buzzeo a zabezpečil dva body pre Poprad.

Hokejisti úradujúceho majstra z Banskej Bystrice triumfovali nad HK Nitra 3:2. Skóre stretnutia otvoril v polovici prvej tretiny domáci Tomáš Matoušek. Po druhej dvadsaťminútovke viedli „barani“ o dva góly, keď sa dvakrát presadila nedávna posila z Košíc Dávid Šoltés. Za Nitru znížil Róbert Lantoši. V záverečnej tretine síce gólom v oslabení ešte skorigoval Kale Kerbashian, Banskobystričania si však už tri body postrážili.

Brankár Valenta so skoro čistým kontom

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad MAC Budapešť jednoznačne 8:1. Už v úvodnej tretine prekonali súperovho brankára trikrát. Postupne sa presadili Radek Dlouhý, Daniel Krejči a Andrew Radjenovic.

Rovnaký počet gólov sa „vojakom“ podarilo streliť aj v prostrednej časti hry, pričom Andrew Radjenovic v 28. min vyhnal svojím druhým gólom v dueli z bránky Benceho Bálisza, ktorého nahradil Miklós Rajna.

V záverečnej tretine najskôr zvýšil už na 7:0 skúsený Milan Bartovič, následne sa však podarilo presadiť aj hosťom, keď sa v 55. min presadil Chris Bodó a pripravil tak Michala Valenta v bránke Trenčína o čisté konto. Na konečných 8:1 upravil gólom z presilovej hry Peter Ölvecký.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Košiciam vybojoval dva body Haščák

Hráči HC Košice zvíťazili na ľade Nových Zámkov tesne 3:2 po predĺžení. Skóre duelu otvorila nová posila „oceliarov“ Roman Derľuk presným zásahom v dvojnásobnej početnej prevahe. Novozámčanom sa podarilo vyrovnať ešte v prvej tretine, keď sa presadil Tomáš Pospíšil.

V druhej dvadsaťminútovke strhol vedenie opäť na stranu Košíc Ján Sýkora, ale o tom, že tento zápas nenájde svojho víťaza po 60 minútach, rozhodol vyrovnávajúcim gólom v 53. min Adam Zbořil. V predĺžení však napokon dva body Košiciam vybojoval Marcel Haščák.

Rozhodli samostatné nájazdy

Hokejisti Zvolena zvíťazili na ľade Miškovca 4:3 po samostatných nájazdoch. Už prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, keď na otvárací gól Michala Chovana odpovedal Alexis Loiseau.

Domácim sa v prostrednej časti hry dokonca podarilo otočiť skóre zásluhou Bálinta Magosiho. Na jeho presný zásah však v 34. min reagoval Rastislav Špirko. Aj záverečná dvadsaťminútovka priniesla po jednom góle na oboch stranách.

Najskôr dostal „bryndziarov“ do vedenia Milan Kytnár, ale v 57. min opäť vyrovnal Matyás Vojtkó. Keďže predĺženie o víťazovi nerozhodlo, na rad museli prísť samostatné nájazdy, v ktorých dva body pre Zvolen získal Petr Obdržálek.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 48. kolo

• piatok

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Góly: 16. Kurali (Čenka, Uhrík), 19. L. Žiak (Róbert Huna, Kriška) – 29. Puliš (T. Török, Murček), 53. McLean (Hodgson, J. Žilka), 58. Matúš Chovan (R. Gašpar)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Babic – Stanzel, Vincze (Maď.), 2360 divákov

Liptovský Mikuláš: Šimko – Fereta, Kurali, J. Nemec, M. Bača, Mezovský, Parobek, Vybiral, S. Droppa – L. Žiak, Róbert Huna, Kriška – R. Varga, A. Tamáši, Uram – J. Sukeľ, Oško, P. Števuliak – Čenka, Uhrík, Nechaj
Detva: Zalivin – Golian, Martin Chovan, Betker, Sládok, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Martin Ďaloga – Puliš, Murček, T. Török – J. Žilka, McLean, Hodgson – R. Gašpar, Matúš Chovan, Z. Král – J. Tibenský, V. Fekiač, M. Surový

HK Poprad – MsHK Doxxbet Žilina 5:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 32. Miner (Zagrapan, P. Svitana), 34. D. Bondra (Belluš), 36. Heizer (Miller), 59. Zagrapan (P. Svitana, Buzzeo), 62. Buzzeo – 3. Matejka (Kučný), 4. Hvila (Beránek), 28. Jankovič (Hvila, Dubeň), 58. Jankovič (Hvila, Podešva)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kalina, Juhász (Maď.) – Muzsik (Maď.), Lauff, 1180 divákov

Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Miner, Salija, Ťavoda, K, Karalahti, Erving, Petran – Miller, Heizer, D. Bondra – P. Svitana, Zagrapan, S. Takáč – Abdul, Belluš, Buzzeo – R. Macík, Kundrik, Olejník
Žilina: Mikoláš – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Dlugoš, Piegl, Mendrej, Turian – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Balej – Síkela, F. Ondruš, Dominik Rehák

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 11. Matoušek (Zigo, Ďatelinka), 31. Šoltés (Lamper, T. Surový), 33. Šoltés (Southorn, Higgs) – 32. Lantoši (M. Slovák), 55. Kerbashian (Scheidl)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Selleck (B. Bystrica) a Mezei (Nitra) 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť, M: Slovák (Nitra) DKZ za nešportové správanie, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Stano, Goga – Kacej, Frimmel, 2678 divákov

Banská Bystrica: Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Koper, Higgs, M. Bartánus – Lamper, T. Surový, Šoltés – Gabor, Zigo, Matoušek – Češík
Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Minárik – Scheidl, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Blackwater – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

HK Dukla Trenčín – MAC Budapešť (Maď.) 8:1 (3:0, 3:0, 2:1)
Góly: 9. Dlouhý (D. Hudec), 15. Krejči (Ölvecký, Cebák), 17. Radjenovic (Starosta, Cebák), 28. Radjenovic (Krejči), 30. Sádecký (Bartovič, Krejči), 40. Rýgl (Bartovič), 42. Bartovič (Sádecký, Krejči), 58. Ölvecký – 55. Bodó (Orban)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Brown (Budapešť) 10 min za napadnutie rozhodcu, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák – Synek, Šefčík, 2053 divákov

Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Krejčí, Bohunický, Gula – O. Mikula, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Radjenovic, T. Varga – M. Hlinka, Dlouhý, D. Hudec – Luhový
Budapešť: Bálizs (28: Rajna) – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

MHC Mikron Nové Zámky – HC Košice 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 13. T. Pospíšil (Kudla), 53. Zbořil – 8. Derľuk (Marcel Haščák), 27. J. Sýkora (Koch, Kafka), 61. Marcel Haščák (Šedivý)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Lokšík – Krajčík, Valo, 1258 divákov

Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, B. Fábry, Jakúbek – Slávik
Košice: Habal – Šedivý, M. Dudáš, T. Slovák, Koch, Derľuk, Čížek, McDowell – Suja, Brophey, Spilar – Ščerbatov, Ignatuškin, Marcel Haščák – Kafka, Galamboš, J. Sýkora – P. Lušňák, Klíma, Hričina – Š. Petráš

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HKM Zvolen 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 18. Loiseau (Harrison, Magosi), 31. Magosi (Loiseau, Harrison), 57. Vojtkó (Vas, Pance) – 6. Michal Chovan (Pöyhönen, Fraser), 34. Špirko (Mitchell, Vandane), 45. Kytnár (Obdržálek, Hraško), rozhodujúci sam. nájazd Obdržálek
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Kiss (Miškovec) a Mitchell (Zvolen) obaja 10 min osobný trest, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Jonák – J. Tvrdoň, Konc ml., 1295 divákov

Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Parizek, Albert, Vojtkó
Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Michal Roman, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Pufahl, Hraško – Handlovský, Špirko, Vandas – Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek – Šišovský, S. Petráš, Mitchell – Andrisík, Holovič, Kelemen

Viac k osobe Ján SýkoraMarcel HaščákMichal ChovanMilan BartovičMilan KytnárPeter ÖlveckýRadovan PulišRastislav ŠpirkoRóbert HunaRoman DerľukRudolf Huna
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC '05 iClinic Banská BystricaHC 07 DetvaHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradHKm ZvolenMAC BudapešťMHC Mikron Nové ZámkyMHK 32 Liptovský MikulášMsHK DOXXbet Žilina