V Trnave mala byť predavačka infikovaná koronavírusom, podľa Bročku a Viskupiča ide o hoax

Predavačka, predavač
Foto: ilustračné, Getty images

Nákupné centrum City Arena v Trnave čelí falošnej správe o údajne infikovanej osobe v prevádzke potravín, ktorá sa šíri na sociálnych sieťach. City Arena kontaktovala prevádzkovateľa potravín, ten správu o infikovanej osobe dementoval.

Pripustil, že v stredu bola predajňa krátkodobo zatvorená, dôvodom bol výpadok elektrickej energie. Takisto primátor Trnavy Peter Bročka a trnavský župan Jozef Viskupič označili túto správu za hoax.

„Dodnes nemáme potvrdený pozitívny prípad nákazy koronavírusom v našom kraji. Chcem upozorniť všetkých, ktorí takéto veci šíria, či sociálnymi sieťami, e-mailom, alebo inak, že sa dopúšťajú nezodpovedného konania a šíria poplašnú správu,“ povedal Viskupič.

Ľudí požiadal, aby si pri šírení informácií pozerali, či ich vydali oficiálne inštitúcie. Dodal, že aj pri šírení dnešnej falošnej správy vyvinie maximálnu snahu, aby sa príslušné orgány dopátrali k jej pôvodcovi.

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave priebežne hospitalizujú podozrivých na ochorenie koronavírusom COVID-19, testovanie doteraz ani v jednom prípade nákazu nepotvrdilo.

Viac k téme Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ViskupičPeter Bročka