V úvode Spenglerovho pohára výhra Davosu

Spenglerov pohár

DAVOS 26. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti domáceho HC Davos mali úspešný vstup do 83. ročníka najstaršieho európskeho turnaja o Spenglerov pohár, keď v sobotu zdolali účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy Dinamo Minsk 3:2. Na víťazstve švajčiarskeho tímu mal zásluhu aj Juraj Kolník, ktorý Davos posilnil na Spenglerovom pohári zo Servette Ženeva. Kolník si v stretnutí pripísal jednu asistenciu, obranca Richard Lintner z Minska nebodoval. O víťazstve domácich rozhodol pri presilovke v 57. min Naumenko. Dva góly Davosanov strelil Reto von Arx, prvý už po ôsmich sekundách hry. Stretnutie sledoval aj majster sveta v cyklistickej časovke Fabian Cancellara.

Výsledok – Spenglerov pohár v hokeji v Davose:

HC Davos – Dinamo Minsk 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 1. Von Arx (Forster), 37. Von Arx (J. KOLNÍK), 57. Naumenko (Setzinger) – 11. Varlamov (Ľutkevič, Stas), 25. Jokela (Čupris, Varlamov), 6746 divákov

1. Davos 1 1 0 0 0 3:2 2

2. Minsk 1 0 0 0 1 2:3 0

Kanada, Karlove Vary a Mannheim ešte nehrali.

Pozn.: Za víťazstvo v riadnom hracom čase, po predĺžení i po sam. nájazdoch sa udeľujú 2 body, za prehru po predĺžení či samostatných nájazdoch je 1 bod a za prehru po 60 minútach mužstvá bod nedostávajú.