V zahraničí skórovali Hamšík, Petráš a Kubala

Hamšík

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) – Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (9. – 11. apríla 2010):

ANGLICKO

I. liga – 34. kolo:

FC Liverpool – Fulham 0:0 – Martin Škrtel (Liverpool) pre zranenie nehral.

II. liga – 43. kolo:

Doncaster – West Bromwich 2:3 – Marek Čech za WBA odohral celý zápas.

TALIANSKO

I. liga – 33. kolo:

Neapol – Parma 2:3 – Marek Hamšík za Neapol odohral celý zápas a skóroval.

AC Miláno – Catania 2:2 – Tomáš Košický za hostí nechytal.

II. liga – 34. kolo:

Albinoleffe – Cesena 1:2 – Martin Petráš odohral za hostí druhý polčas.

NEMECKO

I. liga – 30. kolo:

Norimberg – Wolfsburg 0:2 – Marek Mintál za domácich nenastúpil. Peter Pekarík (Wolfsburg) hral do 70. minúty.

Mainz – Dortmund 1:0 – Miroslav Karhan a aj Radoslav Zabavník (obaja Mainz) odohrali celý zápas.

Bochum – Hamburg 1:2 – Stanislav Šesták za Bochum odohral celý zápas a dostal žltú kartu.

Hannover – Schalke 4:2 – Ján Ďurica za domácich nehral.

II. liga – 30. kolo:

Aachen – Koblenz 1:1 – Szilárd Németh za domácich hral do 63. minúty.

Kaiserslautern – Union Berlín 1:1 – Erik Jendrišek absolvoval celý zápas, Adam Nemec (obaja Kaiserslautern) hral do 69. minúty.

FRANCÚZSKO

I. liga – 32. kolo:

Monaco – Valenciennes 2:1 – Filip Šebo za hostí hral od 82. minúty.

ŠKÓTSKO

Hearts – Kilmarnock 1:0 – Marián Kello za domácich nechytal pre zranenie.

Škótsky pohár

Semifinále:

Dundee United – Raith Rovers 2:0 – Dušan Perniš odchytal za Dundee celý zápas.

HOLANDSKO

I. liga – 31. kolo:

FC Twente – Heerenveen 2:0 – Miroslav Stoch bol na trávniku do 90. minúty, Andrej Rendla (obaja Twente) nehral.

Utrecht – Den Haag 0:2 – Csaba Horváth (Den Haag) prišiel na ihrisko v 77. minúte.

ČESKO

I. liga – 24. kolo:

Baník Ostrava – Slovácko 3:2 – Róbert Zeher hral do 72. minúty, keď ho vystriedal Ján Greguš (obaja Ostrava). Miroslav Filipko odchytal celý duel, Tomáš Košút (obaja Slovácko) odohral celý duel. Košút dostal žltú kartu.

Kladno – České Budějovice 2:1 – Peter Kostolanský aj Peter Mráz (obaja Kladno) absolvovali celý zápas. Marián Jarabica a Ľubomír Meszároš nehrali, Peter Černák (všetci České Budějovice) absolvoval celý zápas.

Liberec – Teplice 1:0 – Michal Gašparík a ani Matej Siva (obaja Teplice) nenastúpili.

Mladá Boleslav – Jablonec 1:2 – Lukáš Opiela za domácich nehral.

Příbram – Brno 3:1 – Jakub Rondzik za domácich nehral. Juraj Križko hral od 86. minúty, Martin Husár absolvoval celý duel, Andrej Hodek (všetci Brno) nehral. Husár dostal žltú kartu.

Olomouc – Plzeň 1:0 – Tomáš Lovásik a Ladislav Onofrej nenastúpili, Marek Kaščák (všetci Olomouc) odohral celý zápas. Tomáš Hájovský nenastúpil, Marek Bakoš (obaja Plzeň) odohral celé stretnutie.

MAĎARSKO

I. liga – 23. kolo:

Kecskemét – Honvéd 2:2 – Csaba Szórád nehral, Viliam Macko (obaja Honvéd) hral do 80. minúty.

Györ – Haladás 1:1 – Mário Bicák a brankár Peter Molnár nenastúpili, Otto Szabó (všetci Győr) absolvoval celý duel.

Újpest – Zalaegerszeg 2:1 – Marián Sľuka za hostí hral od 67. minúty.

Videoton – Nyíregyháza 1:0 – Tomáš Tujvel za domácich nechytal. Peter Struhár za hostí odohral celý zápas adostal žltú kartu.

Kaposvár – Vasas 1:0 – Jozef Gáspár za hostí nehral.

RAKÚSKO

I. liga – 29. kolo:

Kärnten – Salzburg 0:2 – Dušan Švento za Salzburg hral do 93. minúty a dostal žltú kartu.

Austria Viedeň – Sturm Graz 1:0 -Peter Hlinka hral za Sturm absolvoval celý duel.

RUMUNSKO

I. liga – 27. kolo:

Gaz Metan Medias – Pandurii 1:0 – Michal Kubala za domácich hral do 58. minúty a skóroval.

Ceahlaul – Temešvár 1:1 – Ján Kozák hral do 62. minúty, Marián Čišovský absolvoval celý zápas, Miloš Brezinský (všetci Temešvár) nehral.

Vaslui – Urziceni 1:1 – Dušan Kuciak odchytal celý zápas, Pavol Farkaš (obaja Vaslui) nehral.

BULHARSKO

I. liga – 22. kolo:

Levski Sofia – Plovdiv 2:0 – Peter Petráš za domácich odohral celý zápas a skóroval.

GRÉCKO

I.liga – 29. kolo:

Levadiakos – AEK Atény 0:0 – Ľuboš Hajdúch (Levadiakos) na stretnutie nenastúpil.

Panionios Atény – Larissa 0:3 – Tomáš Belic (Panionios) odchytal celý zápas.

Asteras – Aris Solún 2:1 – Michal Peškovič odchytal za hostí celý duel.

Panthraikos – Olympiakos Pireus 0:2 – Pavol Kováč (Olympiakos) nechytal.

Škoda Xanthi – Atromitos 2:1 – Zdeno Štrba odohral za domácich celé stretnutie.

RUSKO

I. liga – 5. kolo:

Samara – Saturn Moskovská oblasť 2:1 – Martin Jakubko odohral za hostí celý zápas.

Zenit Petrohrad – Lokomotiv Moskva 1:0 – Tomáš Hubočan odohral za domácich celý zápas a dostal žltú kartu.

TURECKO

Kasimpasa – Ankaragücü 2:0 – Martin Baran za domácich nenastúpil. Róbert Vittek absolvoval celý zápas, Marek Sapara (obaja Ankaragücü) bol vystriedaný v 75. minúte.

Besiktas – Trabzonspor 0:0 – Filip Hološko za Besiktas odohral celý duel.

Viac k osobe Adam NemecDušan KuciakDušan PernišDušan ŠventoErik JendrišekFilip HološkoFilip ŠeboJán ĎuricaJán GregušJán KozákMarek BakošMarek ČechMarek HamšíkMarek MintálMarek SaparaMarián ČišovskýMarián KelloMartin JakubkoMartin PetrášMartin ŠkrtelMichal gašparíkMiroslav KarhanMiroslav StochPavol FarkašPeter PekaríkPeter PetrášRadoslav ZabavníkRóbert VittekStanislav ŠestákSzilárd NémethTomáš HubočanZdeno Štrba