V zápase jesene remizovali futbalisti Žiliny so Slovanom

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:0
Hráč Žiliny Róbert Pich (vľavo) v osobnom súboji so Slovanistom Mamadouom Bagayokom. Foto: SITA/Lukáš Macek

ŽILINA 28. októbra (WEBNOVINY) – V najvyššej slovenskej futbalovej súťaž Corgoň lige sa v nedeľu dohrávalo 14. kolo.

Na programe bol zápas jesene, v ktorom sa Slovanisti predstavili pod Dubňom. „Belasým“ sa nepodarilo v Žiline skórovať a keďže presne nestrieľali ani „Šošoni“, tak sa zrodila bezgólová remíza 0:0. Bratislavčania sa po tomto stretnutí udržal na čele tabuľky, Žilinčania na nich strácajú tri body.

V sobotňajších zápasoch 14. kola sa až v štyroch dueloch zrodila remíza. Víťazstvo si pripísali na svoje konto iba futbalisti Trenčína, ktorí uspeli v Prešove.

Futbal – Corgoň liga 2012/2013 – 14. kolo:

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:0

ŽK: 44. Piaček, 71. S. Angelovič – 37. Milinkovič, 89. Pauschek, rozhodovali: Samotný – E. Weiss, Ádám, 4212 divákov

Žilina: Dúbravka – S. Angelovič, Piaček, Akakpo (65. Guima), Ricardo Nunes – Škriniar, Pečovský – Barčík (76. J. Mihalík), Lupčo (62. Paur), Gergel – Pich

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito (67. Kopic), Kolčák, Pauschek – I. Žofčák, Grendel (90. Kopúnek), Kladrubský, Milinkovič – L. Peltier, Halenár

Frans Adelaar (tréner Žiliny): „Bol to takticky dobrý zápas. Moji zverenci hrali v prvom polčase s trochu veľkým rešpektom, v druhej polovici to bolo lepšie. V tomto dueli nebolo veľa šancí a sme šťastní, že sa Halenárovi nepodarilo pred koncom skórovať. Mali sme na ihrisku troch mladých hráčov, v zápase sa mohli naučiť veľmi veľa, čo je pre nás dôležité.“

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Videli sme zaujímavý zápas mužstiev, ktoré si boli vedomé bodového rozdielu v tabuľke. Odohrali sme dobré stretnutie. Boli tu zaujímavé situácie a príležitosti, ako aj naša gólová šanca, ktorá mohla rozhodnúť. Bol to bojovný a zaujímavý duel.“

Obrazom: Žilina remizovala so Slovanom 0:0

Zápas sa odohral v znamení hesla: "Futbalom proti rasizmu". Foto: SITA/Lukáš Macek

Zľava: Hráči Slovana Lester Peltier, Nicolas Gorosito, Kristián Kolčák v súboji so Žilinčanom Jozefom Piačekom počas zápasu 14. kola Corgoň ligy. Foto: SITA/Lukáš Macek
Miroslav Barčík zo Žiliny (druhý vpravo) medzi brániacimi hráčmi Slovana Nicolasom Gorositom (vpravo) a Lukášom Pauschekom (vľavo). Foto: SITA/Lukáš Macek
V strele Žilinčana Miroslava Barčíka (uprostred) stojí Slovanista Kristián Kolčák. Foto: SITA/Lukáš Macek

I. polčas

V šlágri kola začali obidva tímy opatrne, spoliehali sa na zabezpečenú obranu. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami.

V 8. min si nabehol pred žilinskú bránku útočník Slovana Peltier, ale Dúbravka zachytil prihrávku na neho.

Z následného protiútoku centroval z pravej strany Pich, pred nebezpečne nabiehajúcim Gergelom však bol pri lopte skôr brankár Putnocký.

O štyri minúty neskôr po Pečovského centri pred bránku si dal Pauschek takmer vlastný gól, trafil však do svojho brankára.

Ďalšiu šanci mali Žilinčania v 16. min, tesne pred bránku Slovana sa dostal Angelovič, ale v ťažkej pozícii sa mu nepodarilo úspešne zakončiť.

Slovanisti sa niekoľkokrát dostali do žilinskej šestnástky. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal v 37. min Milinkovič, ktorý si urobil priestor pred pokutovým územím a jeho delovku musel Dúbravka vyraziť.

Po následnom rohovom kope sa hostia snažili v tlačenici dostať loptu za bránkovú čiaru, napokon však boli úspešnejší zadáci Žiliny a odkopli ju do bezpečia.

II. polčas

Taktické manévre pokračovali aj po zmene strán, ani jeden zo súperov sa veľmi netlačil dopredu. V 65. min Žilinčania zmenili rozostavenie.

Tri minúty na to unikol striedajúci Guima, namiesto strely však v šestnástke volil nepresnú prihrávku pred bránku.

V 84. min nebezpečne vystrelil spoza šestnástky hosťujúci Halenár, Dúbravka mal však dobrý výhľad a tento pokus zlikvidoval.

Tri minúty pred koncom mohol rozhodnúť o osude zápasu Halenár, ktorý ušiel domácim zadákom, sám pred Dúbravkom však v obrovskej šanci zaváhal a zakončenie mu vôbec nevyšlo.

Stretnutie sa skončilo bezgólovou remízou a Slovan si udržal trojbodový náskok na čele corgoňligovej tabuľky.

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013 po víkendových zápasoch 14. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 14 7 5 2 21:14 26

2. MŠK Žilina 14 5 8 1 20:10 23

3. FK Senica 14 7 2 5 20:14 23

4. FC ViOn Zlaté Moravce 14 6 4 4 23:16 22

5. AS Trenčín 14 6 4 4 22:20 22

6. MFK Košice 14 5 4 5 16:19 19

7. MFK Ružomberok 13 4 5 4 13:16 17

8. Spartak Myjava 14 4 4 6 21:22 16