V Žiline zákázali tradičné vypúšťanie lampiónov šťastia

Poliaci vypustili tisícky lampiónov
Tisícky Poliakov sa stretli v Poznani, aby spoločne vypustili lampióny pri príležitosti najkratšej noci v roku. Foto: SITA/AP

ŽILINA 14. novembra (WEBNOVINY) – Tradičné vypúšťanie lampiónov šťastia žilinská radnica tento rok zakázala.

Mesto tak reaguje na veľký počet sťažností z minulých rokov, nielen Žilinčania sa sťažovali na neporiadok a obávali požiaru.

„Mesto nepovolilo ohlásené verejné kultúrne podujatie Večer tisícov želaní z poriadkových a bezpečnostných dôvodov. Organizátor akcie si prebral vyrozumenie o zákaze podujatia s tým, že v prípade nerešpektovania rozhodnutia nesie plnú zodpovednosť za poriadok a všetky následky, ktoré môžu reálne vzniknúť. Prípadné porušenie zákona bude mať za následok sankcie v zmysle platnej legislatívy,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Podľa Čorbu sa na popadané lampióny každoročne sťažujú a požiaru obávajú nielen obyvatelia Žiliny ale aj okolitých obcí. Vlani sa sťažovali aj vodiči prechádzajúci cez Žilinu, jednému zhorený lampión spadol za jazdy na predné sklo a naľakal ho.

Podujatie Večer tisícov želaní sa malo konať v piatok na Hlinkovom námestí. Prvýkrát vypúšťali v Žiline lampióny šťastia v novembri 2009, vtedy nad mestom lietalo naraz 816 svietiacich lampiónov, minulú jeseň ich hromadne vypustili až 3649.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom