Valencia rozstrieľala Villarreal

Valencia
Valencia si vybojovala účasť v Lige majstrov Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) – V súboji tímov na treťom a štvrtom mieste tabuľky španielskej ligy deklasovala v nedeľňajšom zápase 31. kola Primera División Valencia na svojej pôde Villarreal 5:0 a upevnila si „bronzovú“ pozíciu. Domáci išli do šatní s iba jednogólovým náskokom, v druhej polovici stretnutia však zapli na vyššie obrátky a „žltú ponorku“ prakticky prevalcovali. Štyri presné zásahy v rozpätí 20 minút nadobro pochovali nádeje hostí na dobrý výsledok.

Futbalisti Atlética Madrid môžu aj naďalej dúfať v budúcosezónnu účasť v pohárovej Európe, v nedeľu si na vlastnej pôde poradili so San Sebastianom presvedčivo 3:0 a momentálne im v tabuľke patrí siedma priečka.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 31. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

Valencia – Villarreal 5:0 (1:0)

Góly: 14. a 75. Soldado, 56. a 73. Mata, 62. Banega

Atlético Madrid – San Sebastian 3:0 (2:0)

Francúzsko

Druhý tím tabuľky najvyššej francúzskej futbalovej súťaže z Marseille nevyužil sobotňajšie zaváhanie Lille s Monacom (0:1) a v nedeľňajšom súboji 30. kola iba remizoval na vlastnom ihrisku s Toulouse 2:2. A to aspoň bod musel pre juhofrancúzov zachraňovať v 85. min André-Pierre Gignac, ktorý vyrovnával na konečných 2:2. Rozdiel medzi vedúcimi dvoma mužstvami Ligue 1 je 8 stretnutí pred koncom sezóny trojbodový.

Lyon zvíťazil nad Lens 3:0 a v tabuľke mu patrí 3. priečka s 5-bodovým mankom na lídra. V ďalšom nedeľňajšom dueli Montpellier tiež prekvapujúco iba remizovalo na vlastnom ihrisku s Nice (1:1). Domáci viedli od 44. min po presnom zásahu Geoffreyho Dernisa. Odpoveď hostí však prišla v 73. min v podobe vyrovnávajúceho gólu Francoisa Clerca.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 30. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 2010/2011:

Taliansko

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v 32. kole najvyššej talianskej súťaže na ihrisku Bologne 2:0 a stále majú reálnu šancu na celkové prvenstvo. Mužstvo slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka bodovalo naplno aj zásluhou presného zásahu 23-ročného Banskobystričana. Kapitán národného výberu totiž v nadstavenom čase prvého polčasu premenil nariadený pokutový kop po faule domáceho Emiliana Viviana. Hamšík neváhal postaviť si loptu na biely bod a po presnej strele do stredu bránky poslal svoj tím už do dvojgólového vedenia. Slovák hral do 76. min, keď ho vystriedal jeho švagor Walter Gargano. „Boj o titul je stále otvorený, musíme sa sústrediť na svoje výkony, pozbierať čo najviac bodov a čakať na zakopnutia AC Miláno,“ nechal sa počuť Marek Hamšík.

Líder súťaže AC Miláno zvládol náročnú úlohu na pôde Fiorentiny a zvíťazil 2:1. Favorit strelil v prvom polčase dva góly Seedorfom a Patom a keďže neinkasoval, vyzeralo to na pohodlný zisk troch bodov. V 79. min ale skorigoval Vargas a keď o osem minút neskôr dostal hosťujúci Zlatan Ibrahimovič červenú kartu, Milánčania sa museli obávať o plný bodový zásah. Fiorentina ale nedokázala využiť svoju krátku početnú prevahu na ďalší zásah. AC Miláno má po 32. kole trojbodový náskok pred SSC Neapol.

V nedeľu triumfovalo aj rímske Lazio, ktoré bojuje o poslednú miestenku do ďalšieho ročníka Ligy majstrov. Rimania si pred vlastnými tribúnami poradili s Parmou 2:0. Futbalisti Juventusu Turín zdolali Janov 3:2. Skóre otvoril v 7. min domáci Leonardo Bonucci, ktorý však trafil vlastnú bránku a poslal do vedenia hostí. Vyrovnávajúci gól vsietil v 50. min Pepe, na čo však o sedem minút neskôr odpovedal Janovčan Floro Flores a hostia opäť viedli. Zvyšok zápasu už patril domácim, keď skóroval Alessandro Matri a Luca Toni.

Zaujímavosťou nedeľňajších duelov bolo, že v nich bodovali všetky tri tímy z chvosta talianskej tabuľky. Bari, Brescia a Cesena si proti Catanii, Cagliari, resp. Palermu pripísali zhodne po jeden bod. „Taliansky bláznivý“ súboj videli najmä diváci v sicílskej metropole Palermo. Domáci totiž po prvom polčase viedli nad Cesenou pohodlným dvojgólovým rozdielom. Od 74. min hrali navyše v početnej výhode, keď predčasne pod sprchy musel ísť Steve Von Bergen. O dve minúty neskôr ho nasledoval Paolo Sammarco a zdalo sa, že je rozhodnuté. V druhej minúte nadstaveného času sa však z gólu radoval Marco Parolo a o vyrovnanie sa postaral v 97. min Emanuele Giaccherni. Aby toho nebolo málo, v samom závere dostal červenú kartu aj tretí hráč hostí Alex Calderoni. Naplno triumfovalo zostupom ohrozené Lecce, ktoré zvíťazilo v Sampdorii 2:1.

Súhrn nedeľňajších stretnutí 32. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Cagliari – Brescia 1:1 (1:0)

Góly: 22. Cossu – 61. Caracciolo, ČK: 90. Eder (Brescia)

Richard Lásik (Brescia) nefiguroval na zápasovej súpiske

Lazio – Parma 2:0 (1:0)

Góly: 23. Hernanes, 77. Floccari

Palermo – Cesena 2:2 (2:0)

Góly: 5. Kurtič, 36. Pinilla – 90.+ Parolo, 90.+ Giaccherni, ČK: 74. Von Bergen, 76. Sammarco, 90.+ Calderoni (všetci Cesena)

Sampdoria – Lecce 1:2 (0:1)

Góly: 69. Maccarone – 38. Di Michele, 65. Olivera, ČK: 73. Mannini (Sampdoria)

Fiorentina – AC Miláno 1:2 (0:2)

Góly: 79. Vargas – 8. C. Seedorf, 41. Pato, ČK: 87. Ibrahimovič (AC Miláno)

Viac k osobe Juraj KuckaKamil KopúnekLuca ToniMarek HamšíkRichard LásikWalter GarganoZlatan Ibrahimovič