Aktualizované: Vandali rozbili čelné sklá na desiatkach autobusoch, hromadná doprava v Nitre mala výpadky

Autobus arriva
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
  • aktualizované 28. mája 14:44

NITRA 28. mája (WebNoviny.sk) – Dvadsať autobusov mestskej autobusovej dopravy a jeden prímestský sa stali v noci z nedele na pondelok terčom vandalského útoku v Nitre. Neznámy páchateľ alebo páchatelia poškodili čelné sklá autobusov.

Výpadky v doprave

Spôsobilo to výpadky mestskej autobusovej dopravy. Dopravca v pondelok v rannej špičke nevypravil 54 spojov. Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Arriva Petra Helecz, kritická situácia potrvá niekoľko dní, pretože nepojazdná je takmer štvrtina vozového parku MHD. Prípadom sa zaoberá polícia.

„Vyjadrujeme rozhorčenie nad týmto bezprecedentným útokom, ktorý v doterajšej histórii firmy nemá obdobu, zároveň prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sa nám podarilo autobusy opraviť a vrátiť do premávky. Obstaranie potrebných náhradných dielov a následné výmeny čelných skiel sú však časovo náročné,“ povedal generálny riaditeľ Arriva Nitra Juraj Kusy.

Hrozí trest odňatia slobody

V dnešnej rannej špičke dopravca nevypravil 54 spojov na linkách 2, 4, 6, 8, 12, 24, 30 a 32. Po skončení rannej špičky zaistil prevádzku na všetkých trasách. Arriva sa obáva, že výpadky spojov budú aj v najbližších dňoch. Zoznam dotknutých spojov zverejní na stránke www.arriva.sk a na svojej facebookovej stránke.

Podľa nitrianskej policajnej hovorkyne Boženy Bruchterovej škodu na autobusoch predbežne vyčíslili na 50-tisíc eur. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Nitry začal trestné stíhanie pre zločin poškodzovania cudzej veci. Keďže bola spôsobená značná škoda, hrozí v zmysle trestného zákona za tento skutok trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov,“ informovala Bruchterová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR