Chelsea v bitke o Londýn zdolala Arsenal, Liverpool v Premier League opäť bodoval naplno

Arsenal Londýn, FC Chelsea
Cesar Azpilicueta z FC Chelsea (vpravo) a Reiss Nelson z Arsenalu Londýn počas zápasu anglickej Premier League. Londýn, 29. december 2019. Foto: SITA/AP
  • aktualizované, 29. decembra 21:12

Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v prestížnom súboji dvoch londýnskych klubov nad domácim Arsenalom 2:1 v nedeľňajšom súboji 20. kola Premier League a v tabuľke si upevnili 4. miesto za FC Liverpool, Leicesterom City a Manchestrom City. Arsenal nezvíťazil pod vedením nového trénera Mikela Artetu ani v druhom súboji a patrí mu až 12. priečka.

FC Liverpool zvíťazil nad Wolverhamptonom 1:0 a ziskom troch bodov má na čele tabuľky opäť trinásťbodový náskok pred druhým Leicesterom, ktorý v sobotu zvíťazil na pôde West Hamu 2:1.

Jediný gól stretnutia zaznamenal v 42. minúte útočníka Sadio Mané. Loptu do siete dostali aj hostia, ale zásah Pedra Neta z nadstaveného času prvého polčasu rozhodca neuznal po preskúmaní videozáznamu pre postavenie mimo hry.