Vereség Kanadától, szombaton a bronzért

Kanadad_slovensko

VANCOUVER február 27. (WEBNOVINY – kiküldött munkatársunk, Miroslav Antol jelenti) – A szlovák jégkorongozók a bronzérmért küzdenek a XXI. Téli Olimpiai Játékokon. Erről a hazai kanadai csapat elleni pénteki elődöntő döntött, ebben Ján Filc szövetségi kapitány védencei szoros, 2:3-as vereséget szenvedtek az esélyesnek számító Kanadától. A vereség ellenére a szlovák jégkorong-válogatott szereplése a legsikeresebb az ötkarikás jétjékok történetében, az eddigi legjobb eredmény a négy évvel ezelőtt Torinóban elért ötödik hely volt. A bronzéremért Szlovákia együttese február 27-én szombaton helyi idő szerint 19.00 órakor (közép-európai idő szerint február 28-án vasárnap 4.00) a finnek ellen lép jégre. Suomi csapata a másik elődöntőben 1:6 arányban alulmaradt az Egyesült Államok együttesével szemben.

A szlovák jégkorongozók a találkozó első húsz percében gyakorlatilag védekeztek, óriási nyomás nehezedett rájuk, s ennek kétszer nem tudtak ellenállni. A 14. percben Marleu juttatta Weber lövését Halák hálójába, két perccel később szinte hajszálnyira ugyanilyen helyzetben Morrow volt eredményes Pronger lövését követően. A második harmadban valamivel aktívabban játszottak korongozóink, de gólokban ez nem nyilvánult meg. Ellenkezőleg, a 37. percben emberelőnyből az ellenfél növelte előnyét: Zedník kiállítását Getzlaf büntette. A befejező játékrészben a szlovák csapat nyíltabbá tette a játékot, s ennek jutalma két gól is volt: előbb Višňovský, majd Handzuš volt eredményes. A hajrában a szlovákoknak tübb esélyük is volt az egyenlítésre, nehéz pillanatokat okoztak a kanadaiaknak, de az eredményt nem sikerült korrigálni.

Elődöntő:

Kanada – Szlovákia 3:2 (2:0, 1:0, 0:2) – Kanada jutott a döntőbe

Gólok: 14. Marleau (S. Weber, S. Niedermayer), 16. Morrow (Pronger, Getzlaf), 37. Getzlaf (Perry, Pronger) – 52. Ľ. Višňovský (Stümpel), 56. Handzuš (Zedník, Šatan).

Kiállítások: 1:2 – 2 percre, emberelőny kihasználása: 1:0, kapura tartó lövések: 28:21, játékvezető: LaRue (USA), Rönn – Honselius (mindkettő finn.), Nelson (USA), 17 799 néző

Összeállítás:

Kanada: Luongo – S. Weber, S. Niedermayer, Doughty, Keith, Boyle, Pronger, Seabrook – Richards, Toews, R. Nash – Iginla, Crosby, E. Staal – Morrow, Getzlaf, Perry – Heatley, J. Thornton, P. Marleau – P. Bergeron

Szlovákia: Halák – Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera – Marián Hossa, Demitra, T. Kopecký – Pálffy, Stümpel, Gáborík – Šatan, Handzuš, Zedník – Radivojevič, Cibák, Marcel Hossa