Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
5. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(26)

Veriaci sa stretnú, aby si pripomenuli Bezákovu vysviacku

BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Veriaci si v Trnave pripomenú v piatok piate výročie biskupskej vysviacky odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka. Stretnú sa o 17:00 pred katedrálou sv. Jána Krstiteľa, kde sa pomodlia ruženec, o 18:00 bude svätá omša na Prednádraží v Pastoračnom centre.

“Nikomu z nás ani v zlom sne nenapadlo, že by po troch rokoch mohol byť odvolaný bez toho, aby boli známe dôvody takéhoto rozhodnutia, bez toho, aby on sám poznal obvinenia, ktoré viedli k jeho odvolaniu a bez toho, aby mal možnosť obhájiť sa,” povedala vo štvrtok pre agentúru SITA Marianna Diovčošová, ktorá agentúru SITA informovala o konaní spomienky.

Obrazom: Veriaci sa modlili za Bezáka na jeho narodeniny

Arcibiskupovi sa chcú za všetko poďakovať

Podľa nej sa chcú veriaci arcibiskupovi Bezákovi poďakovať za všetko, čo im za ten krátky čas dal. “Chceme vyjadriť vďaku za to, že mnohým otvoril srdcia pre život podľa Evanjelia. Chceme si uchovať v pamäti, ako oslovoval mladých ľudí, ľudí iných vierovyznaní i tých, ktorí sú mimo cirkvi a ukazoval im hodnoty kresťanstva zrozumiteľným spôsobom,” povedala.

Arcibiskupa Róberta Bezáka si podľa Diovčošovej pripomínajú veriaci ako svojho pastiera, človeka živej viery, človeka s veľkým otvoreným srdcom. Neustávajú podľa nej ani v hľadaní spôsobov a ciest, ktoré by preukázali pravdu o jeho odvolaní a prispeli by k očisteniu jeho mena. “Sme presvedčení, že arcibiskup Róbert Bezák je verným mužom cirkvi, oddaný Svätému Otcovi. Aj my zostávame verní cirkvi a Svätému Otcovi. Vernosť cirkvi však podľa nás neznamená zamlčovanie pravdy,” zdôraznila.

Bezákovi ostal len biskupský kríž

Róberta Bezáka odvolali z čela Trnavskej arcidiecézy v lete 2012. Pápež Benedikt XVI. sa tak rozhodol na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012. V decembri 2013 Róbert Bezák odišiel do kláštora redemptoristov v Bussolengu neďaleko talianskej Verony.

V tamojšom kláštore začal život rehoľníka. Svätý Otec František Bezákovi zakázal používať biskupské insígnie berlu a prsteň na verejnosti. Ponechal mu len biskupský kríž. Na jeho miesto vymenoval nového trnavského arcibiskupa Jána Oroscha.

Odporúčané články

Ľudí, ktorí chceli rehabilitovať Bezáka, vylúčili z cirkvi Bezákov nástupca údajne núti kňazov k vyhláseniam o sexe

Témy

Diskusia

Eka Lujza Naši slovenskí biskupi boli krásne vyskúšaní samotným Bohom. Ani jeden sa nezastal otca Róberta Bezáka a tak celej katolíckej verejnosti ukázali to najhlavnejšie, že nežijú prvé a najdôležitejšie prikázanie lásky. Veď v ňom sa hovorí Milovať budeš Pána Boha celým... pravy klasik na pedofiliu je len jeden učinny liek a zabera na 100% -vykastrovat iba potom je zaruka ze sa pedofil zas neprejav henrik Vysviacka? Oslavujú tak Bezákovú psychologickú kastráciu. Celibát je zlo, plodí pedofilov. pravyklasik viera ja aj o discipline 10.35 mas pravdu a ty patriš asi ktej skupine ludi ,ze ked napr.dieta neposlucha treba ho zmlatit a nie mu rozumne vysvetlit kde robi chybu ale radsej ho zmlatit,ponizit atd.ja som si myslel ze viera... pravyklasik Zenko fetovač 13.22.ked mas informacie otom ako dvaja biskup stari nemohli jest v jedalni aby nekazili imidzi-image mladosti.Ty si krestan alebo sa len hras na krestana ,nie si ten krestan čo vynadal do kokotov veriacim ktori prisli podporit Bezaka a...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Byvanie je hra

najAPPKY.sk

DRAN.sk

Autolike.sk

Podnikam.sk

Dámskajazda

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...