Viac popoludňajších duelov by súťaž v Európe ešte viac spopularizovalo, myslia si hráči NHL

Aleksander Barkov
Kapitán Floridy Panthers Aleksander Barkov počas zápasu NHL Global Series v Helsinkách, 2.11 2018. Zdroj: SITA/AP Martti Kainulainen.

HELSINKI 3. novembra (WebNoviny.sk) – Obidve stretnutia základnej časti zámorskej hokejovej NHL vo fínskych Helsinkách zožali mimoriadny úspech. Obe stretnutia medzi Winnipegom a Floridou boli vypredané do piatich minút. Podľa kapitána Panthers Aleksandra Barkova je to tým, že Fíni milujú hokej.

Viac duelov v Európe

„Bolo by dobré podobné akcie organizovať každoročne,“ povedal. V úvode aktuálnej sezóny sa hral jeden zápas vo švédskom Göteborgu. Začiatok nasledujúcej by sa mohol uskutočniť v Prahe, ďalšie dva súboje by mal hostiť Štokholm.

Podľa švédskeho centra Nicklasa Bäckströma z Washingtonu by popularizácii NHL v Európe pomohlo viac víkendových zápasov v skorších popoludňajších hodinách, ktoré by fanúšikovia na starom kontinente nemuseli sledovať v noci, ale večer. „Hlavný vysielací čas v Severnej Amerike znamená hlbokú noc v Európe. Ak by sa hrali súboje v skorších hodinách, aj vo Švédsku by mohlo viac ľudí pozerať zápasy NHL,“ hovorí.

Populárny americký futbal

V prospech tvrdenia Bäckströma hovorí aj skúsenosť z iného športu – amerického futbalu a zámorskej NFL. Jej zástupcovia posunuli začiatky duelov počas nedieľ na skoršie časy a v Európe to znamenalo doslova „boom“. Potvrdzuje to dánsky hokejista Lars Eller. „U nás v Dánsku je odvtedy NFL veľmi populárna,“ poznamenal a doplnil, že by aj v NHL privítal skoršie začiatky niektorých stretnutí.

Za ostatné dve dekády viac ako dve tretiny účastníkov súťaže odohrali svoje súboje mimo územie Severnej Ameriky. Bez takýchto súbojov sú zatiaľ Philadelphia, New York Islanders, Dallas, Toronto, Montreal, Vegas a Washington. Podľa agentúry AP nebude dlho trvať, aby aj tieto kluby zamierili do Európy či Ázie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom