Vianočný program na RTVS bude rozprávkovo-romantický

Slovensko má po rokoch novú rozprávku Láska na vlásku
Filmový pútač pred tlačovou besedou s novinármi o prezentácii pripravovanej rozprávke Láska na vlásku na 22. ročníku medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest 2014. Foto: SITA/Tomáš Somr

Deťom sľubuje Jednotka rozprávkové Vianoce a rádia svojim poslucháčom pripravujú program pre vianočnú atmosféru.

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) – Rozprávky, slovenskú i svetovú filmovú klasiku a tiež množstvo premiér sľubuje počas vianočných a novoročných sviatkov program Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Verejnoprávna televízia ponúkne na Štedrý deň na Jednotke popri premiére novej slovenskej rozprávky Láska na vlásku aj Kuba, Sokoliara Tomáša či Vianočné oblátky.

Deťom sľubuje Jednotka rozprávkové Vianoce, keď napríklad od 22. decembra do 2. januára denne prinesie rozprávky bratov Grimmovcov a premiéry rozprávok – Sniežik biely kožúšok, Snežný drak či Tajomstvo starej bambitky.

Na prvý sviatok vianočný zaradí do vysielania premiéru poľskej romantickej komédie Noc plná zázrakov (Listy od M.) a na druhý sviatok vianočný zas premiérovo uvedie úvodnú časť z nemeckej trojdielnej rodinnej ságy Hotel Adlon o osudoch rodiny Adlonovcov a ich hotela od jeho otvorenia v roku 1904, cez obe svetové vojny, rozdelenie Berlína až po znovuotvorenie hotela v 90. rokoch. Zo slovenskej klasiky možno v sviatočnom programe Jednotky nájsť napríklad Slovácko sa nesúdi a Tisícročnú včelu, agentúru SITA o tom informoval PR manažér RTVS Juraj Kadáš.

Silvester s Robbie Williamsom

Na Silvestra sa diváci môžu tešiť na špeciálne vydania zábavných relácií Milujem Slovensko, Nikto nie je dokonalý a Neskoro večer – show Petra Marcina a na Nový rok na premiéru českého filmu Revival s Bolkom Polívkom, Mariánom Geišbergom a ďalšími. Začiatkom roka avizuje Jednotka tri nové formáty. Presne na Nový rok, 1. januára odpremiéruje prvú časť nového pôvodného seriálu Tajné životy a po ňom prvú časť z kanadského dramatického seriálu Zátoka nádejí (Cedar Cove) s Andie MacDowell.

Vianoce na Dvojke budú ľudové, duchovné, rodinné a hudobné, avizuje RTVS. Napríklad na Silvestra odvysiela druhý program verejnoprávnej televízie v premiére džezový koncert Robbieho Williamsa. Na Nový rok ponúkne Novoročný koncert Viedenských filharmonikov a na Troch kráľov pripomenie zvyky pravoslávnych Vianoc. Dvojka bude patriť aj športu. Športoví fanúšikovia sa môžu tešiť napríklad na priame prenosy z Majstrovstiev sveta v hokeji juniorov v Kanade, Rally Dakar 2015 a ďalšie programy.

Rádio FM sľubuje alternatívne Vianoce

Vianoce vo vysielaní Slovenského rozhlasu obohatí viac slovenských vianočných piesní. Rádio Slovensko tradične pripraví súhrny udalostí roka 2014 na Slovensku a vo svete. V jeho éteri zaznie aj výber toho najlepšieho z archívov Slovenského rozhlasu a Českého rozhlasu a na Nový rok tradične omša a príhovor prezidenta SR. Duchovne orientované programy zaradia do vysielania všetky okruhy SRo.

Rádio Regina sa zameria na vytvorenie domáckej atmosféry. Pre svojich poslucháčov pripravilo rozprávky a rozhlasové hry, sviatočné pásma, hudobné a náboženské programy. Vianočné pozdravy od výtvarníkov, hudobníkov, literátov a ďalších si možno vypočuť v programe Pošli ďalej na Rádiu Devín. Vo sviatočnej ponuke vysielania Devína nechýbajú poézia, fíčre a čítanie na pokračovanie. Na programe sú medzi iným reportáže o vianočnej výzdobe v európskych mestách nazvané Európske Vianoce.

Alternatívne Vianoce sľubuje Rádio_FM a vo vianočnom duchu sa ponesie i program troch digitálnych služieb SRo – Rádia Junior, Rádia Litera a Rádia Klasika.

Viac podrobností o programe verejnoprávnej televízie a rozhlasu možno nájsť na webstránke RTVS www.rtvs.sk, v časti program.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska