AC Miláno
Mario Pašalič z AC Miláno sa teší z gólu v sieti Bologne, ktorým rozhodol o triumfe svojho tímu. Bologna, 8. február 2017. Foto: Giorgio Benvenuti/ANSA via AP

RÍM 9. februára (WebNoviny.sk) – Hráči úradujúceho talianskeho šampióna Juventusu Turín zvíťazili na trávniku predposledného Crotone 2:0. Obidva góly padli v druhom polčase, ako prvý sa presadil po hodine hry chorvátsky útočník Mario Mandžukič, keď z uhla poslal vyrazenú loptu za chrbát domáceho gólmana Alexa Cordaza. O 14 minút neskôr spečatil tri body pre „starú dámu“ Argentínčan Gonzalo Higuaín.

Futbalisti talianskeho klubu AC Miláno sa presne po mesiaci dočkali víťazstva v tamojšej najvyššej súťaži. V stredajšom dueli 18. kola Serie A triumfovali na ihrisku Bologne 1:0. „Rossoneri“ prelomili nepriaznivú päťzápasovú šnúru bez víťazstva vo všetkých súťažiach, počas ktorej zaznamenali až štyri prehry.

Duel v Bologni nedohrali dvaja hráči Milána – v 37. min sa porúčal z trávnika stopér Gabriel Paletta, v 59. min rovnako po druhej žltej karte aj slovenský záložník Juraj Kucka. Mužstvo zo San Sira by sa v danej situácii zaiste uspokojilo aj s bodom, nakoniec však získalo všetky tri.

„Nechceli sme tento zápas vyhrať iba náhodne, naše mužstvo to naozaj chcelo. Potrebovali sme konečne ukázať, že sa vieme vyrovnať s negatívnym obdobím. Toto je impozantný triumf,“ vyhlásil tréner AC Miláno Vincenzo Montella.

Triumf hostí zariadil v 89. min po ojedinelej útočnej akcii Chorvát Mario Pašalič, ktorý vyťažil z individuálneho prieniku španielskeho legionára Gerarda Deulofeua. Kmeňový hráč Evertonu prišiel na hosťovanie do milánskeho klubu v priebehu januára.

„Jeho výkon je výsledkom dobrého tréningu. Kouč Evertonu Ronald Koeman počas prípravy často pracuje s loptou, vedeli sme, že bude v dobrej kondícii. Deulofeu je kvalitný hráč, ktorý dokonale zapadá do nášho štýlu hry,“ dodal Montella a na margo dvoch červených kariet skonštatoval: „Vždy hráme na víťazstvo. Cez prestávku som sa chlapcov snažil presvedčiť, že sa nám to môže podariť. Verím, že druhú polovicu sezónu budeme mať ešte lepšiu ako tú prvú.“

Juventus má po 23 kolách na čele súťaže sedembodový náskok pred rímskym AS, tretí Neapol zaostáva za lídrom už o deväť bodov.