Adam zrelak
Hráč Norimbergu Adam Zreľák (vľavo) sa so spoluhráčmi teší z gólu v sieti Eintrachtu Frankfurt. Foto: SITA/AP

BERLÍN 28. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový útočník Adam Zreľák skóroval za 1. FC Norimberg pri remíze s Eintrachtom Frankfurt 1:1 v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy.

Dvadsaťštyriročný zakončovateľ prišiel na ihrisko v 76. min a už o dve minúty prekonal Kevina Trappa v bránke hostí. Zreľák sa strelecky presadil pri debute v najvyššej nemeckej súťaži, v aktuálnej sezóne doposiaľ nastúpil iba v tamojšom pohári a štvrtej najvyššej súťaži za rezervný tím.

Brémy sa mohli v tabuľke posunúť na druhú priečku o bod za Dortmund, no namiesto toho nečakane vysoko podľahli priemernému Leverkusenu 2:6. Hostia viedli už do prestávky 3:0, no potom Claudio Pizarro a Juja Ósako dvakrát v priebehu troch minút prekonali bratislavského rodáka a fínskeho reprezentanta Lukáša Hradeckého a vykresali Werderu nádej. Lenže prišla ďalšia produktívna desaťminútovka Leverkusenu, keď sa medzi 67. a 77. min trafil dvakrát Kai Havertz a raz i rakúsky obranca Aleksandar Dragovič. Leverkusen tak zvíťazil po troch dueloch.

I. bundesliga 2018/2019

Norimberg – Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)
Góly: 76. ZREĽÁK – 90.+ Haller
Adam Zreľák (Norimberg) hral od 76. min, v 78. min dal gól a v 90.+ min dostal ŽK

Lipsko – Schalke 0:0

Brémy – Leverkusen 2:6 (0:3)
Góly: 60. Pizarro, 62. Ósako – 67. a 77. Havertz, 8. Volland, 38. Brandt, 45. Bellarabi, 72. Dragovič