Carmelo Anthony
Carmelo Anthony Foto: SITA/AP

NEW YORK 25. januára (WEBNOVINY) – Carmelo Anthony dosiahol kariérne i klubové maximum 62 bodov v jednom zápase a pomohol New York Knicks k víťazstvu 125:96 v piatkovom súboji basketbalovej NBA nad Charlotte Bobcats. Anthony z poľa premenil 23 z 35 pokusov. K úspešnej streľbe pridal aj trinásť doskokov.

Už po troch štvrtinách mal na konte 56 bodov a o dva body prekonal doterajšie sezónne maximum Kevina Duranta z Oklahomy. Rekordérom Knicks bol do piatkového večera Bernard King so 60 bodmi. V Madison Square Garden až doteraz v niektorom zo zápasov strelil najviac bodov Kobe Bryant z Los Angeles Lakers pred piatimi rokmi (61).

Líder streleckej tabuľky NBA Durant vynechal v piatok prvý duel v ročníku, Oklahoma City zdolala Boston aj bez neho 101:83. Líder Západnej konferencie dosiahol šiestu výhru v sérii. Indiane sa podarilo zmazať sedemnásťbodové manko na Sacramento a napokon súpera zdolala 116:111 po predĺžení. Pacers potvrdili postavenie najlepšieho tímu v lige.