Lionel Messi
Zľava: Argentínsky futbalista Lionel Messi sa snaží uniknút s loptou Jamajčanom Rodolphovi Austinovi a Je-Vaughnovi Watsonovi. Foto: SITA/AP

VIŇA DEL MAR/LA SERENA 21. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti Argentíny sa stali víťazmi B-skupiny na juhoamerickom futbalovom šampionáte Copa América. V sobotňajšom zápase vo Viňa del Mar zdolal argentínsky favorit tím Jamajky 1:0.

O výhre rozhodol už v 11. minúte Gonzalo Higuaín. Gól strelil vo svojom 50. reprezentačnom zápase pravou nohou z miesta neďaleko bieleho bodu, odkiaľ sa zahrávajú pokutové kopy. Prihrával mu Angel Di María. Pre Jamajku sa Copa América po tretej prehre 0:1 skončila.

Messi odohral za národný tím sto duelov

Najväčšia argentínska hviezda Lionel Messi odohral 100. duel reprezentačnej kariéry. Stal sa 328. hráčom na svete, ktorý pokoril túto métu, a len piatym Argentínčanom. Rekordérom Albicelestes je so 143 štartmi za národný tím Javier Zanetti. „Mali sme dobrý prvý polčas, ale v tom druhom poklesla naša intenzita hry. Ak chceme uspieť vo vyraďovacej fáze, musíme sa zlepšiť,“ povedal Messi.

„Druhý polčas – to bola z našej strany nuda. Mali sme kontrolu nad hrou, ale nič sme nevymysleli smerom dopredu. Ak to nezmeníme, neohrozíme nielen Jamajku, ale ani kvalitnejších súperov,“ uviedol argentínsky kouč Gerardo Martino. „Najmä na začiatku zápasu sme mali príliš veľa rešpektu pred súperom. Hráči boli nervózni, keď videli behať vedľa seba Messiho, Di Maríu či Mascherana. V druhom polčase to už bolo lepšie,“ skonštatoval nemecký tréner Jamajky Winfried Schäfer.

Argentínčania vyhrali štyri predchádzajúce podujatia majstrovstiev Južnej Ameriky, ktoré sa konali v Čile. Naposledy to však bolo ešte v roku 1991. V domácom prostredí v roku 2011 sa Messi a spol. lúčili už vo štvrťfinále po prehre s Uruguajom.

Uruguajčania napokon postúpia do štvrťfinále

V úvodnom sobotňajšom súboji B-skupiny remizovali v La Serene futbalisti Uruguaja s Paraguajom 1:1 (1:1). Skóre zápasu otvoril v 29. min uruguajský stopér José Maria Giménez, keď skóroval hlavou po rohovom kope. Na konci prvého polčasu rovnako po rohu vyrovnal Lucas Barrios na konečných 1:1.

Obhajcovia prvenstva Uruguajčania si po víťazstve a prehre zapísali do tabuľky B-skupiny remízu a skončili na 3. mieste, z ktorého napokon postúpia aj do štvrťfinále.

Istotu postupu do štvrťfinále majú na Copa América najlepšie dva tímy z každej skupiny, ku ktorým sa pridajú dvaja najlepší z tretích miest.

Výsledky sobotňajších stretnutí na juhoamerickom futbalovom šampionáte Copa América v Čile: