Video: Arogantný vodič blokoval sanitku, budú ho stíhať

Cestny pirat
Foto: print screen facebook.com/autoTRENCIN

BRATISLAVA/TRENČÍN 30. mája (WebNoviny.sk) – Medializovaný prípad arogantného vodiča, ktorý na ceste z Trenčianskej Turnej do Trenčína niekoľko kilometrov bránil sanitke v plynulom prejazde rieši polícia ako trestný čin všeobecného ohrozenia.

Ako informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, v pondelok popoludní bol videozáznam jazdy vodiča mercedesu konzultovaný s prokurátorom Okresnej prokuratúry v Trenčíne a aj na základe toho bolo začaté trestné stíhanie vo veci.

„Polícia zabezpečí všetky potrebné dôkazné prostriedky, napríklad výsluchy svedkov, odborné vyjadrenie znalca z odboru cestnej dopravy a vykoná ďalšie úkony, ktoré priebežne vyplynú z výsledkov vyšetrovania. Do trestného konania bude pribratý aj znalec z odboru cestná doprava z dôvodu objektívneho posúdenia skutku. Bude potrebné napríklad zhodnotiť a posúdiť celý priebeh jazdy, vyhodnotiť kolízne situácie, ktoré vyvolal vodič mercedesu z okresu Partizánske počas svojej bezohľadnej jazdy“, uviedla Antalová.

Polícia je oprávnená vodičovi Mercedesu zadržať vodičský preukaz v zmysle zákona o cestnej premávke za porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom. „V tomto štádiu vyšetrovania momentálne nie je možné poskytnúť viac informácií, urobíme tak po ukončení celého vyšetrovania,“ dodala hovorkyňa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom