Jazz nba basketbal
Zľava: Derrick Favors z tímu Utah Jazz v súboji pod košom s hrácom Philadelphie 76ers Jarvisom Varnadom. Filadelfia, 8. marca 2014. Foto: SITA/AP

ORLANDO 9. marca (WEBNOVINY) – Tony Parker svojím tretím 30-bodovým stretnutím v tejto sezóne NBA zariadil šieste víťazstvo San Antonia za sebou, ktorým sa Spurs bilančne vyrovnali lídrom basketbalovej súťaže Indiane a Oklahome. Francúzsky rozohrávač v Orlande ukázal, že s ním po trojtýždňovej februárovej pauze treba znova počítať. „Snažím sa nájsť rytmus. Po dlhej prestávke stále lapám po dychu, ale celkovo sa cítim dobre, usilujem sa zlepšovať a naladiť tím na play-off,“ povedal Parker po triumfe 121:112.

Ešte dlhšiu šnúru úspechov ťahá štvrtý tím Západnej konferencie Los Angeles Clippers posmelený štvrtkovým 48-bodovým „masakrom“ na účet mestského rivala Lakers. V sobotu však Chrisa Paula a spol. takmer nachytala na hruškách Atlanta. Nebyť iba jedného z dvoch premenených hodov Jeffa Teaguea 1,2 sekundy pred koncom štvrtej štvrtiny, mohlo sa v Staples Centre predlžovať a domáci by sa ešte poriadne nadreli na siedme víťazstvo za sebou.

„Za výsledok som veľmi vďačný. Videli ste, čo sa dialo na ihrisku. Vždy pripomínam, že basketbal hrajú iba ľudia,“ uľavilo sa trénerovi Kalifornčanov Docovi Riversovi po tesnej výhre 109:108. Na ihriskách súperov inokedy neškodní Hawks ešte päť a pol minúty pred koncom prehrávali o 11 bodov, ale nasledujúcu fázu ovládli pomerom 11:2 a zrazu bolo skóre vyrovnané 107:107. Víťazný kôš dosiahol Paul.

V Clevelande aj za prítomnosti LeBrona Jamesa slávnostne vyradili dres číslo 11, ktorý tu nosil Litovčan Zydrunas Ilgauskas, ale oslavy pokazila prehra s New Yorkom Knicks 97:107, po ktorej majú oba tímy rovnakú bilanciu 24:40 a z desiatej až jedenástej pozície vo Východnej konferencii budú útočiť na postup do play-off.

Na Západe sa Memphis výhrou 111:89 nad Charlotte dostal na dostrel ôsmeho Dallasu.