Atlante ušlo 50. víťazstvo v sezóne, Houston zdolal Denver
Basketbalista Atlanty Kent Bazemore (vľavo) strieľa proti brániacemu Nerlensovi Noelovi z Philadelphie (vpravo). Philadelphia, 7. Marec, 2015. Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. marca (WEBNOVINY) – Basketbalisti Atlanty nedosiahli v sobotu jubilejné 50. víťazstvo v tejto sezóne zámorskej NBA. Hawks podľahli na palubovke Philadelphie o osem bodov 84:92, keďže troch členov základnej zostavy (Paul Millsap, Kyle Korver a DeMarre Carroll) nechal oddychovať tréner Mike Budenholzer.

„Je to poučujúce. Hráči z lavičky musia dostať príležitosť, je dôležité, aby mali na ihrisku priestor. Samozrejme, že každý duel chcete vyhrať, ale zoskupíme vojsko a pripravíme sa na pondelok,“ podotkol pivot Al Horford. Atlanta nazbierala päťdesiat víťazstiev naposledy v sezóne 2009/2010.

Cleveland síce prehral sobotnú záverečnú štvrtú štvrtinu s Phoenixom 9:27, LeBron James a spol. si však už dovtedy vypracovali rozhodujúci náskok. James Harden opäť potiahol Houston, keď svojmu tímu pomohol 28 bodmi k výhre na palubovke Denveru 114:100.

Z ôsmich sobotňajších duelov sa predlžovalo iba v zápase Miami – Sacramento, z triumfu 114:109 sa napokon tešili domáci basketbalisti. V stretnutí Minnesota – Portland padlo v záverečnej štvrtej štvrtine až 76 bodov (40:36), duel sa napokon skončil 121:113.