Barcelona

MADRID 8. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase 11. kola najvyššej španielskej dlhodobej súťaže nad Villarrealom 3:0 a momentálne sú na čele tabuľky Primera División o tri body pred Realom Madrid. Víťazný gól „Blaugranas“ dal v 60. min brazílsky kanonier Neymar.

Náskok hostiteľov zdvojnásobil z pokutového kopu v 70. min Luis Suárez. Na konečných 3:0 upravil v 85. min svojím druhým zásahom v zápase Neymar a s 11 gólmi vedie tabuľku kanonierov pred spomenutým Suárezom (9).

FC Sevilla večer zaskočila na svojom štadióne spomenutý Real, zvíťazila 3:2. Hostia sa síce ujali v 22. min vedenia presným zásahom kapitána Sergia Ramosa, ale domácim sa už do polčasovej prestávky podarilo vyrovnať – v 36. min presne mieril Ciro Immobile. Po zmene strán dokonal priebežný obrat v 61. min Éver Banega. Poistku pre Andalúzanov pridal v 75. min ostrostrelec Fernando Llorente. „Bielemu baletu“ sa ešte podarilo v nadstavenom čase skorigovať gólom striedajúceho Jamesa Rodrígueza, ale už nevyrovnal. Zverenci Rafaela Beníteza prehrali prvý ligový zápas v aktuálnom ročníku.

FC Barcelona – Villarreal 3:0 (0:0)

Góly: 60. a 85. Neymar, 70. L. Suárez (z pok. kopu)

Athletic Bilbao – Espanyol Barcelona 2:1 (1:0)

Góly: 8. Iňaki Williams, 64. Raúl García – 51. H. Pérez

Atlético Madrid – Sporting Gijón 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ A. Griezmann

FC Sevilla – Real Madrid 3:2 (1:1)

Góly: 36. Immobile, 61. Banega, 75. F. Llorente – 22. Sergio Ramos, 90.+ James Rodríguez

1. FC Barcelona 11 9 0 2 25:12 27

2. Real Madrid 11 7 3 1 26:7 24

3. Atlético Madrid 11 7 2 2 16:6 23

4. Celta Vigo 11 6 3 2 22:18 21

5. Villarreal 11 6 2 3 15:11 20

6. Eibar 11 5 4 2 16:11 19

7. Valencia 11 5 3 3 16:8 18

8. Bilbao 11 5 2 4 18:14 17