Messi strelil hetrik v mestskom derby, nad Espanyolom vyhrali 5:1
Futbalista FC Barcelona Lionel Messi sa tešil zo streleného hetriku. Foto: SITA/AP

MADRID 7. decembra (WEBNOVINY) – Argentínčan Lionel Messi z FC Barcelona sa stal prvým hráčom histórie, ktorý v drese niektorého zo španielskych klubov strelil 400 gólov. Hranicu prekonal v nedeľu v mestskom ligovom derby proti Espanyolu (5:1), v ktorom dosiahol hetrik.

V súčasnosti má Messi na svojom konte v drese FC Barcelona už 402 presných zásahov – 374 v súťažných zápasoch a 28 v prípravných. Celkovo za katalánsky veľkoklub nastúpil na 486 stretnutí. Argentínsky zakončovateľ v nedeľu dosiahol 21. hetrik v La Lige a odpovedal na sobotňajší konkurenta Cristiana Ronalda z Realu Madrid. Portugalčan je držiteľom rekordu súťaže v počte trojgólových zápasov (23).

Messi je spoločne s Césarom Rodriguezom už aj najlepším strelcom v histórii barcelonských ligových derby. Obaja majú na svojom konte po jedenásť presných zásahov.

Hosťujúci Espanyol na Camp Nou v prvom polčase viedol, ale potom prišli chvíle Messiho. Po polhodine hry trafil iba brvno, ale tesne pred prestávkou sa presadil prízemnou strelou spoza šestnástky k žrdi. Po návrate z kabín sa presadil opäť, následne pridali presné zásahy Piqué a Pedro a v 81. min skompletizoval hetrik Messi.

Tréner Barcelony Luis Enrique sa sťažoval po stretnutí na rozhodnutie vedenia súťaže o termíne zápasu. Barcelona už v stredu nastúpi na rozhodujúci zápas o prvenstvo v skupine Ligy majstrov proti Parížu St. Germain. „Nemôžeme nič robiť s programom. Televízie rozhodli, sú to ľudia, ktorí platia. Budeme mať len dva dni na prípravu na Ligu majstrov, ale musíme to zvládnuť. Na druhej strane, hralo sa o sedemnástej, vďaka čomu mohlo prísť na štadión veľa mladých ľudí. Derby sú vždy atraktívne a dnes to nebolo inak,“ cituje goal.com Enriqueho.