Lionel Messi
Lionel Messi počas zápasu Španielskeho pohára, v ktorom Barcelona prekvapujúco remizovala s Málagou 2:2. Foto: SITA/AP

MADRID 17. januára (WEBNOVINY) – Úradujúci držiteľ španielskeho Kráľovského pohára vo futbale (Copa del Rey) FC Barcelona nečakane len remizoval 2:2 v stredajšom prvom zápase štvrťfinále aktuálnej edície tejto súťaže s Málagou.

Zaváhanie „blaugranas“ je nečakané najmä preto, že hostia hrali na Nou Campe od 75. min oslabení o vylúčeného Nacha Monreala a na trávniku nechýbali v základnej zostave domácich viaceré opory vrátane Lionela Messi, Andrésa Iniestu, Carlesa Puyola či Javiera Mascherana.

Navyše, v priebehu stretnutia sa na ihrisku objavili aj Cesc Fábregas, Xavi Hernández a Pedro Rodríguéz. Vyrovnanie zariadil minútu pred koncom riadneho hracieho času Ignacio Camacho. Za FCB dali góly ešte v prvom polčase Messi a Puyol.

„Medzi prvým a druhým dejstvom bol veľký rozdiel. V prvej štyridsaťpäťminútovke sme hrali vynikajúco, ale v druhej sme to nedokázali doviesť do úspešného konca. Nič to nemení na skutočnosti, že chceme v odvete zvíťaziť a postúpiť do ďalšej fázy. Aj chyby patria k futbalu. My sme ich dnes niekoľko urobili, ale prosím vás, nezatracujte mojich hráčov. Ja osobne sa ich kedykoľvek zastanem a urobím to aj teraz,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii hlavný tréner Barcelončanov Tito Vilanova. Odveta pohárového merania síl je na programe v stredu 23. januára v Málage, kde Katalánci v nedeľu v rámci Primera División zvíťazili 3:1.

Najväčší rival katalánskeho klubu Real Madrid zvládol svoj prvý štvrťfinálový zápas, keď na Štadióne Santiaga Bernabéua v utorok vyhral nad Valenciou 2:0.

Viac k osobe Cesc FábregasLionel MessiPedro RodríguezTito VilanovaXavi Hernández