NBA, Paul George
Lídrom Pacers bol s 37 bodmi Paul George. Foto: SITA/AP

INDIANAPOLIS 29. mája (WEBNOVINY) – Najmä žalostná produkcia spod koša a iba sedembodový príspevok od najlepšieho strelca LeBrona Jamesa rozhodli o prehre Miami v Indianapolise 90:93 v stredajšom piatom zápase finále Východnej konferencie basketbalovej NBA. Pacers odvrátili koniec sezóny, za nepriaznivého stavu 2:3 na zápasy nastúpia v piatok na palubovke majstra znova s nožom na krku.

„Napriek všetkému sme mali dostatok príležitostí rozhodnúť o našom víťazstve,“ pripomenul tréner Heat Erik Spoelstra. Miamčania dali iba 22 bodov z vymedzeného územia, Indiana o dvadsať viac. Paul George sa vytiahol v správny čas – 37 bodmi, šiestimi doskokmi aj získanými loptami. „Musel som hrať agresívnejšie než doteraz. Dostal som sa do tempa a nachádzal pozície na skórovanie,“ povedal George.

LeBrona Jamesa limitovali problémy s faulmi, v druhej štvrtine odohral iba minútu a celkovo strávil na ihrisku iba 24:21. Sedem bodov je jeho kariérne minimum v play-off, v koši skončili iba dve jeho strely z desiatich a dva trestné hody.