Jodie Meeks
Jodie Meeks (vpravo) Foto: SITA/AP

NEW ORLEANS 23. decembra (WEBNOVINY) – Steve Nash je späť, s ním v základnej zostave basketbalisti Los Angeles Lakers prekonali divízneho rivala Golden State Warriors, aj keď na to na jeho ihrisku potrebovali päť minút hracieho času navyše.

„Je to ľahké, veľmi ľahké, viac ako ľahké,“ pochvaľoval si spoluprácu so skúseným rozohrávačom 34-bodový Kobe Bryant. Nash po 24-zápasovej pauze zavinenej zlomenou kosťou nohy odohral bezmála 41 minút.

Taká dávka po siedmich týždňoch bez basketbalu, to je viac, ako som si mohol želať. Chytil som solídny rytmus, mám z toho dobrý pocit. Uvidíme zajtra. Viem, že to bude bolieť, ale na to som zvyknutý,“ povedal Nash po zápase, v ktorom sa tímy 20-krát vystriedali vo vedení.

Lakers vyhrali štvrtý zápas za sebou, v tomto smere je na tom v Západnej konferencii lepšie iba Portland. Trail Blazers v sobotu natiahli svoju šnúru už na päť víťazstiev. Réžiu záverečných minút zápasu s Phoenixom vzal do svojich rúk rozohrávač Damian Lillard. Nováčik sa postaral o sedem posledných bodov Portlandu.

„Toto bol náš tretí pokus dostať sa nad 50-percentnú bilanciu a využili sme ju. Delili nás od nej štyri víťazstvá, dosiahli sme ich v jednej sérii a to svedčí o tom, aký sme tím,“ povedal s 25 bodmi najlepší strelec stretnutia Lillard.

Poriadnu lekciu dostal nedávno ešte vedúci tím celej súťaže Memphis v Houstone. Najlepšia defenzíva v NBA nedokázala ustrážiť Jamesa Hardena, ktorý ju vytrestal 31 bodmi.

Grizzlies si na rozdiel od novembrového vzájomného súboja nevedeli rady s rýchlymi protiútokmi Rockets, inkasovali z nich 33 bodov. „Chceli sme hrať ich basketbal, ale takéto tempo im vyhovuje viac ako nám. Prekonali nás vo všetkom,“ konštatoval po prehre 96:121 pivot hostí Marc Gasol.

V Denveri to na začiatku vyzeralo na pokračovanie streleckej mizérie domácich zo štvrtkového zápasu v Portlande (trojky 0:22), Nuggets netrafili prvých šesť trojok a zranil sa im rozohrávač Ty Lawson, ale nakoniec kolektívnym výkonom uštedrili Charlotte pätnástu prehru bez prerušenia.

Výsledky:

Atlanta – Chicago 92:75 (17:21, 36:16, 25:17, 14:21)

Najviac bodov: Horford 20 (10 doskokov), L. Williams 16, Korver 13 – Deng 11, Noah 10, Butler a N. Robinson po 9

New Orleans – Indiana 75:81 (18:11, 28:18, 7:24, 22:28)

Najviac bodov: R. Lopez 24 (11 doskokov), Vásquez 14, A. Davis 10 – David West 25, George 17 (12 doskokov), George Hill 12

Golden State – Los Angeles Lakers 115:118 po predĺžení (27:31, 34:22, 26:21, 21:34 – 7:10)

Najviac bodov: Jack 29 (11 asistencií), D. Lee (11 doskokov) a S. Curry po 20 – Bryant 34 (10 doskokov), World Peace 20, Jordan Hill 14

Washington – Detroit 87:96 (13:22, 22:32, 29:20, 23:22)

Najviac bodov: Jordan Crawford 21, Okafor (14 doskokov) a Beal po 14 – Villanueva 19, Stuckey 18, Monroe 13

Milwaukee – Cleveland 82:94 (19:19, 18:27, 26:25, 19:23)

Najviac bodov: Ellis 37, Daniels 9, Dunleavy 8 – Waiters 18, C. J. Miles 16, Irving 15

Miami – Utah 105:89 (28:25, 19:18, 26:20, 32:26)

Najviac bodov: L. James 30, Wade 21, Battier 15 – Marvin Williams 16, Hayward 15, Millsap 11

Portland – Phoenix 96:93 (23:25, 21:28, 31:22, 21:18)

Najviac bodov: Lillard 25, Hickson 19 (15 doskokov), Aldridge 17 – Gortat 18, S. Brown 15, J. O’Neal 13

Houston – Memphis 121:96 (33:32, 31:22, 30:24, 27:18)

Najviac bodov: Harden 31, M. Morris 16, Lin 15 (11 asistencií) – Conley 16, Pondexter 14, M. Gasol a T. Allen po 11

Denver – Charlotte 110:88 (29:23, 35:23, 24:19, 22:23)

Najviac bodov: Koufos 16, Faried a Iguodala po 15 – Sessions 23, Mullens 16 (14 doskokov), Kidd-Gilchrist 11