Thomas Müller
Kanonier Bayernu Mníchov Thomas Müller strieľa gól do siete Hoffenheimu počas sobotňajšieho zápasu 2. kola nemeckej I. bundesligy. Sinsheim, 22. august 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 22. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy na ihrisku Hoffenheimu 2:1.

Domáci sa ujali vedenia po 9 sekundách hry, keď Kevin Volland využil chybnú rozohrávku Bavorov. Hostia vyrovnali ešte pred polčasovou prestávkou, v 41. minúte sa presadil nemecký reprezentant Thomas Müller.

Hoffenheim sa mohol opäť dostať do vedenia v 73. minúte, ale Poliak Eugen Polanski nepremenil nariadený pokutový kop. O troch bodoch pre Mníchovčanov tak v 90. minúte rozhodol jeho krajan v drese mníchovského klubu Robert Lewandowski.

V podvečernom zápase zvíťazili hráči Hamburgu nad Stuttgartom 3:2. Domáci pritom ešte v 10 minút pred koncom prehrávali 1:2, ale najprv v 84. minúte Lasogga vyrovnal a obrat zavŕšil v 89. minúte Djourou.

Výsledky sobotňajších stretnutí 2. kola I. bundesligy:
Eintracht Frankfurt – Augsburg 1:1 (0:1)

Góly: 86. Russ – 23. Caiuby

Schalke 04 Gelsenkirchen – Darmstadt 1:1 (0:1)

Góly: 47. Draxler – 9. Rausch

Milan Ivana (Darmstadt) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hoffenheim – Bayern Mníchov 1:2 (1:1)

Góly: 1. Volland – 41. T. Müller, 90. Lewandowski, ČK: 73. J. Boateng (Bayern) po druhej ŽK

Hannover – Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)

Gól: 18. Calhanoglu

1. FC Kolín nad Rýnom – Wolfsburg 1:1 (1:0)

Góly: 30. Zoller – 83. Bendtner

Dušan Švento (Kolín) sedel na lavičke náhradníkov

Hamburg – Stuttgart 3:2 (1:2)

Góly: 34. Iličevič, 84. Lasogga, 89. Djourou – 23. a 42. Ginczek, ČK: 53. F. Klein (Stuttgart) po druhej ŽK

1. Bayern Mníchov 2 2 0 0 7:1 6

2. Leverkusen 2 2 0 0 3:1 6

3. Schalke 2 1 1 0 4:1 4

4. Kolín 2 1 1 0 4:2 4

5. Wolfsburg 2 1 1 0 3:2 4

6. Hertha 2 1 1 0 2:1 4

7. Dortmund 1 1 0 0 4:0 3

8. Ingolstadt 1 1 0 0 1:0 3