Tin Jedvaj
Tin Jedvaj z Bayeru Leverkusen v súboji s hráčom Bayernu Mníchov Lukasom Görtlerom počas sobotňajšieho zápasu 31. kola I. bundesligy, v ktorom 'farmaceuti' zvíťazili 2:0. Leverkusen, 2. mája 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 2. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti Schalke 04 Gelsenkirchen zvíťazili na vlastnom ihrisku v sobotňajšom stretnutí 31. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy nad VfB Stuttgart 3:2.

Domáci sa ujali vedenia v deviatej minúte zásluhou Klaasa-Jana Huntelaara, no hostia najprv gólom Martina Harnika vyrovnali a v 58. minúte otočil stav zápasu Filip Kostič. Domáce nSchalke vďaka druhému gólu Huntelaara zo 78. minúty vyrovnalo a o triumfe domáceho mužstva rozhodol v 89. minúte vlastný gól Floriana Kleina.

Bayernu sa prestáva dariť

Futbalisti Bayernu Mníchov si pred týždňom zabezpečili tretí majstrovský titul v rade. Odvtedy sa mu nedarí a pred stredajším prvým zápasom semifinále Ligy majstrov proti FC Barcelona nie je v jeho tábore dobrá nálada.

Bayern po vypadnutí z Nemeckého pohára po penaltovom rozstrele s Borussiou Dortmund neuspel ani v dlhodobej súťaži a prehral s Leverkusenom 0:2.

Na ihrisku súpera si vypracoval pár šancí, ale z gólov sa tešili iba domáci. Najskôr sa z priameho kopu presadil Hakan Calhanoglu a potom poistil výhru gólom na oslavu 19. narodenín Julian Brandt.

Tím už myslí na súboj s Barcelonou

Tréner Pep Guardiola už v predvečer súboja avizoval, že dá šancu kombinovanej zostave a menej vyťaženým hráčom. „Bundesliga sa pre nás už prakticky skončila,“ priznal Guardiola. Pre vývoj duelu bol dôležitý úspešný priamy kop Calhanoglua.

„Vždy som túžil prekonať Manuela Neuera. Ak dáte gól jednému z najlepších brankárov sveta, potom je radosť z neho sladšia. Sústredil som sa len na loptu, nevšímal som si, aká je vzdialenosť od múru. Dôležité bolo, že som ju dobre trafil,“ uviedol podľa webu bundesligy Hakan Calhanoglu.

„Kopol to veľmi dobre, tieto strely sa len veľmi ťažko chytajú. Nedali sme však góly, čo napokon rozhodlo. Pre nás bolo dôležité, že sa nám nikto nezranil,“ zareagoval Manuel Neuer.

V Bayerne už myslia na súboje v Lige majstrov s Barcelonou. Očakávajú sa atraktívne duely. Bayern by si rád zahral vo finále v Berlíne. „Zdolať Barcelonu nebude jednoduché, ale urobíme všetko, aby sme postúpili do posledného zápasu o trofej,“ doplnil Manuel Neuer.