Philipp Lahm
Hráč Bayernu Mníchov Philipp Lahm oslavuje gól v sieti Werderu Brémy. Foto: SITA/AP

BERLÍN 18. októbra (SITA) – Futbalisti Borussie Dortmund zaváhali v sobotňajšom stretnutí 8. kola najvyššej nemeckej súťaže, nad ich sily bol tím 1. FC Kolín nad Rýnom, ktorý na domácom trávniku zvíťazil 2:1. O góly nováčika sa postarali Kevin Vogt a Simon Zoller. Súťažný debut po júlovej zlomenine záprstnej kostičky na pravej nohe a následnej operácii mal v drese „capkov“ Dušan Švento. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie nastúpil v základnej zostave a odohral na ľavej strane stredu poľa dovedna 57 minút. Spomedzi zverencov Jürgena Kloppa sa strelecky presadil iba taliansky legionár Dortmundu Ciro Immobile.

Líder tabuľky a obhajca trofeje I. bundesligy Bayern Mníchov rozstrieľal na vlastnom trávniku Werder Brémy 6:0. Dva razy skórovali kapitán Philipp Lahm a Mario Götze, jeden presný zásah Xabi Alonso a Thomas Müller z pokutového kopu.

Hráči VfB Stuttgart dokázali na domácej pôde remizovať s Bayerom Leverkusen 3:3 napriek tomu, že po prvom polčase prehrávali 0:3.

Výsledky sobotňajších stretnutí 8. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:
Bayern Mníchov – Werder Brémy 6:0 (4:0)

Góly: 20. a 79. Lahm, 45. a 86. Götze, 27. Xabi Alonso, 43. Thomas Müller (z pok. kopu)

Freiburg – VfL Wolfsburg 1:2 (0:1)

Góly: 90.+ Kerk – 8. a 66. Caligiuri

Karim Guédé (Freiburg) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hannover 96 – Borussia Mönchengladbach 0:3 (0:1)

Góly: 14. a 90. Kruse, 49. Xhaka

1. FC Kolín nad Rýnom – Borussia Dortmund 2:1 (1:0)

Góly: 40. Vogt, 74. Zoller – 48. Immobile

Dušan Švento (Kolín) nastúpil v základnej zostave a z trávnika odišiel v 57. min.

Mainz – Augsburg 2:1 (2:0)

Góly: 20. J. Hofmann, 23. Samperio – 78. Tobias Werner

VfB Stuttgart – Bayer Leverkusen 3:3 (0:3)

Góly: 57. Timo Werner, 67. F. Klein, 76. Harnik – 4. a 9. Son Heung-Min, 41. Bellarabi

Schalke 04 Gelsenkirchen – Hertha Berlín 2:0 (1:0)

Góly: 19. Huntelaar, 65. Draxler

Peter Pekarík (Hertha) odohral celé stretnutie.

1. Bayern Mníchov 8 6 2 0 21:2 20

2. Mönchengladbach 8 4 4 0 12:4 16

3. Mainz 8 3 5 0 12:7 14

4. Wolfsburg 8 4 2 2 13:9 14

5. Hoffenheim 7 3 4 0 11:6 13

6. Leverkusen 8 3 4 1 16:14 13