Toprak, muller
Zľava: Súboj Ömera Topraka z Bayeru Leverkusen s Thomasom Müllerom z Bayernu Mníchov počas sobotňajšieho zápasu Bundesligy. Foto: SITA/AP

BERLÍN 5. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti Bayernu Mníchov sú po sobotňajšej remíze v Leverkusene (1:1) v rámci 8. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy blízko k prekonaniu 30 rokov starého rekordu.

Bavori predĺžili ligovú sériu bez prehry na 33 zápasov, na pokorenie historického zápisu Hamburgu z roku 1983 potrebujú neprehrať ešte v štyroch dueloch. Mníchovčania naposledy prehrali v lige 28. októbra 2012 doma práve proti Leverkusenu (1:2).

Obhajca titulu Bayern v sobotu využil zaváhanie Dortmundu na ihrisku Mönchengladbachu (0:2) a dostal sa na prvé miesto I. bundesligy.

Skóre duelu otvoril v 29. min Toni Kroos po prihrávke od Francka Ribéryho, o dve minúty bolo vyrovnané zásluhou Sidneyho Sama. „Blahoželám mojim hráčom, sme lídrom súťaže a som veľmi, veľmi hrdý na náš výkon. Dali sme do zápasu všetko a hrali veľmi dobre. Aj keď sme nevyhrali (Bayern mal 27 striel na bránku, pozn.), najdôležitejšie je, že sme na prvom mieste v tabuľke,“ povedal tréner Bayernu Pep Guardiola.

Hrdinom duelu v BayArene bol domáci gólman Bernd Leno, ktorý zlikvidoval dve šance Ribéryho a potom si poradil aj s pokusom Maria Götzeho. „Očakával som, že budem mať veľa práce, pretože Bayern je elita. Pre brankára sú zápasy ako bol tento skvelé, pretože má šancu ukázať, čo v ňom je. Z hráčskej perspektívy si musíme uvedomiť, že sme za Bayernom. Napriek tomu musím zložiť tímu obrovský kompliment. Bojovali sme ako levy a zaslúžili si bod, aj keď trochu s prispením šťasteny,“ uviedol Leno.

Prvú prehru v sezóne si na konto pripísala Borussia Dortmund, ktorá prehrala v Mönchengladbachu 0:2. O výsledku sa rozhodlo až v posledných desiatich minútach, kedy domáci hráči strhli víťazstvo na svoju stranu. V 81. minúte premenil pokutový kop Kruse a o šesť minút rozvlnil sieť aj Raffael. Najviac gólov videli fanúšikovia vo Veltins Arene, kde Schalke 04 zdolalo Augsburg 4:1.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 8. kola I. bundesligy:

Bayer Leverkusen – Bayern Mníchov 1:1 (1:1)

Góly: 31. Sam – 29. T. Kroos

Mainz – Hoffenheim 2:2 (0:2)

Góly: 82. Choupo-Moting, 90.+ Noveski – 14. Volland, 22. Firmino

Mönchengladbach – Dortmund 2:0 (0:0)

Góly: 81. M. Kruse (z pok. kopu), 87. Raffael, ČK: 80. Hummels (Dortmund)

Schalke – Augsburg 4:1 (2:1)

Góly: 28. a 78. A. Szalai, 16. K.-P. Boateng (z pok. kopu), 86. M. Meyer – 10. Mölders, ČK: 16. Klavan (Augsburg)

Stuttgart – Brémy 1:1 (1:1)

Góly: 5. Harnik – 37. Petersen

Wolfsburg – Braunschweig 0:2 (0:1)

Góly: 31. Bellarabi, 86. Kumbela

1. Bayern Mníchov 8 6 2 0 15:3 20

2. Dortmund 8 6 1 1 21:7 19

3. Leverkusen 8 6 1 1 18:8 19

4. Mönchengladbach 8 4 1 3 19:13 13