Bekir İrtegün
Bekir İrtegün Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) – S krásnymi gólmi sa roztrhlo vrece. Po Zlatanovi Ibrahimovičovi a Philippovi Mexésovi predviedol ďalšie nožničky Bekir İrtegün z Fenerbahce Istanbul.

Dvadsaťosemročný futbalista strelil krásny gól v zápase Európskej ligy UEFA na štadióne Stade Vélodrome. V 40. minúte si po rohovom kope loptu spracoval na hrudi a zo značky pokutového kopu prekonal brankára Olympique Marseille Steva Mandandu.

Tento presný zásah bol jediným v tomto dueli. Istanbulský tím vďaka nemu zvíťazil 1:0 a zabezpečil si postup do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA. Francúzsky tím môže po tejto prehre na postup zabudnúť.

V drese Fenerbahce sa v Marseille predstavil aj slovenský futbalista Miroslav Stoch. Dvadsaťtriročný nitriansky rodák však do zápasu zasiahol až v 85. minúte, kedy vystriedal Canera Erkina.