Zákrok Brendana Smitha na Marka Borowieckeho počas nedeľňajšieho zápasu NHL. New York, 19. november 2017. Reprofoto: www.youtube.com

NEW YORK 20. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Ottawy nestrelili na ľade Rangers v New Yorku (0:3) ani gól a ešte aj prišli o jedného z hráčov.

Smith s trestom do konca zápasu

Počas tretej tretiny nedeľňajšieho súboja NHL sa musel z ľadu nedobrovoľne porúčať obranca Senators Mark Borowiecki, ktorý po náraze hlavou do mantinelu zostal chvíľku v bezvedomí.

Hosťujúci Brendan Smith si za zákrok na Borowieckého vyslúžil 5-minútový trest plus do konca zápasu za nedovolené bránenie. Skúsený obranca odohral iba 9:36 min, ale stačil rozdať tri „hity“.

Borowiecki má otras mozgu

Z ľadu mu pomáhali spoluhráči Bobby Ryan, Derick Brassard a Johnny Oduya a tiež člen realizačného tímu „senátorov“. Neskôr tréner Ottawy Guy Boucher informoval o tom, že 28-ročný Borowiecki utrpel otras mozgu. Zatiaľ nebolo spresnené, aký dlhý čas bude chýbať svojmu tímu na súťažnom ľade.

„Je nešťastné, čo sa stalo, ale také veci sa občas dejú. Verím, že bude v poriadku,“ povedal Brendan Smith reportérom aj z TSN. Borowiecki odohral 13 zápasov v aktuálnej sezóne s bilanciou 2 góly a 1 asistencia, ale aj 25 trestných minút.