Borussia dortmund
Pierre-Emerick Aubameyang z Borussie Dortmund oslavuje gól s maskou Spidermana v zápase nemeckého Superpohára proti Bayernu Mníchov. Foto: SITA/AP

DORTMUND 13. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Borussie Dortmund zopakovali minuloročné víťazstvo v nemeckom Superpohári nad Bayernom Mníchov.

V stredajšom stretnutí využili domáce prostredie a zvíťazili 2:0. Skóre stretnutia otvoril v 23. minúte pohotovou strelou Armén Henrik Mchitarjan. O druhý gól Dortmundu sa postaral hlavou v 62. minúte útočník Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý si po presnom zásahu natiahol masku Spidermana. Vlani zvíťazili zverenci trénera Jürgena Kloppa 4:2.

Borussia bola miernym favoritom súboja najmä vzhľadom na fakt, že tréner Bavorov Pep Guardiola mal podľa vlastných slov pred duelom k dispozícii iba osem alebo deväť celkom zdravých hráčov základnej zostavy. Hrot Mníchovčanov Robert Lewandowski, ktorý odohral celý zápas, v prvej konfrontácii proti svojmu bývalému klubu ťahal za kratší koniec.