NHL
Kyle Turris z Ottawa Senators strieľa gól do bránky gólmana Bostonu Tuuku Raska počas tretej tretiny zápasu NHL. Ottawa, 24. novembra 2016. Foto: SITA/AP

MONTREAL 25. novembra (Webnoviny.sk) – Zranený kapitán Zdeno Chára chýbal v zostave Bostonu vo štvrtkovom zápase NHL na ľade Ottawy a Bruins prehrali 1:3. Jediný gól hostí strelil český kanonier David Pastrňák, pre ktorého to bol jedenásty zásah v sezóne a zároveň návrat na ľad po trojzápasovej odmlke. Boston prehral tretíkrát z ostatných štyroch zápasov. Chára sa zranil v dolnej časti tela v utorkovom zápase proti St. Louis (2:4) a podľa trénera Clauda Juliena jeho štart je otázny aj v ďalších dvoch stretnutiach.

„Prišli sme o najlepšieho obrancu, ktorý je postrachom viacerých tímov, neradi hrajú proti nemu. Musíme sa preto zomknúť ako mužstvo ešte viac,“ upozornil Claude Julien ešte pred zápasom s Ottawou na webe ESPN. Ten jeho tímu nevyšiel. „Dosiahli sme veľké víťazstvo. Solídne sme bránili a dobre hrali v strednom pásme. Musíme si udržať toto nastavenie,“ uviedol strelec tretieho gólu Senators Kyle Turris na webe

Zatiaľ čo kapitán Bostonu na ľade chýbal, ten z Montrealu rozhodol. Líder súťaže zvíťazil nad Carolinou 2:1 vďaka gólu Maxa Paciorettyho zo 41. min. Z tretej tretiny ubehlo len 14 sekúnd, keď Pacioretty šikovne tečoval strelu Tomáša Plekanca odrazenú od zadného mantinelu. Montreal prerušil Caroline sériu piatich víťazstiev, ktorej strojcom bol aj výborný brankár Cam Ward.

Canadiens odplatili Hurricanes piatkovú prehru z ich ľadu 2:3. „Pacioretty strelil dôležitý gól, ale klobúk dolu, ako zahral náš súper. Mám pocit, že svoj plán napĺňali veľmi dobre. Takto sa má hrať na ľade súpera,“ uviedol brankár Montrealu Carey Price. Oporný stĺp defenzívy Montrealu mal 31 zákrokov a pripísal si dvanáste víťazstvo v sezóne,

Sumáre:

Montreal – Carolina 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 13. Shaw (Hudon, Desharnais), 41. Pacioretty (Plekanec, Gallagher) – 11. E. Lindholm (V. Rask, Pesce)