Simon Mignolet
Radosť brankára Simona Mignoleta po tom, čo chytil v 89. minúte pokutový kop. Foto: SITA/AP

LONDÝN 17. augusta (WEBNOVINY) – Hrdinom sobotňajšieho otváracieho duelu nového ročníka najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League medzi FC Liverpool a Stoke City (1:0) bol domáci brankár Simon Mignolet.

Dvadsaťpäťročný Belgičan v 89. min zneškodnil pokutový kop hosťujúceho Jona Waltersa nariadený pre ruku stopéra Daniela Aggera. „Vždy si vyberiem jeden roh a dnes som si zvolil ten správny. Prvých pätnásť minút som bol nervózny, predsa len, bol to môj debut. Udržal som si však čisté konto, čo je dôležité,“ komentoval svoju premiéru prvý Belgičan v histórii FC Liverpool. „Kúpili sme ho, pretože je skvelý, najlepší brankár. Dnes mal dovedna tri veľké zákroky,“ pochválil svojho gólmana tréner Liverpoolu Brendan Rodgers.

Prvý gól v novom súťažnom ročníku Premier League 2013/2014 strelil v 37. min útočník „The Reds“ Daniel Sturridge prízemnou strelou spoza pokutového územia. „Myslím si, že náš výkon v úvodnom stretnutí bol vynikajúci,“ uviedol kouč Rodgers.

FC Liverpool sa proti Stoke City zaobišiel aj bez služieb slovenského obrancu Martina Škrtela, ktorý nefiguroval v zápise o stretnutí, pretože ešte nie je úplne fit po zranení kolena.

Výsledky sobotňajších zápasov 1. kola Premier League:

FC Liverpool – Stoke City 1:0 (1:0)

Gól: 37. Sturridge

Martin Škrtel (Liverpool) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Arsenal FC – Aston Villa 1:3 (1:1)

Góly: 6. Giroud – 22. a 61. Benteke, 85. Luna, ČK: 67. Koscielny (Arsenal) po 2. ŽK

Swansea City – Manchester United 1:4 (0:2)

Góly: 82. B. Wilfried – 34. a 72. Van Persie, 36. a 90.+ Welbeck

Norwich City – FC Everton 2:2 (0:0)

Góly: 51. Whittaker, 71. Van Wolfswinkel – 61. Barkley, 65. Coleman

AFC Sunderland – FC Fulham 0:1 (0:0)

Gól: 52. Kasami

West Bromwich Albion – FC Southampton 0:1 (0:0)

Gól: 90. Lambert

West Ham United – Cardiff City 2:0 (1:0)