Fred
Brazílčan Fred strieľa v semifinálovom zápase Pohára konfederácii úvodný gól. Foto: SITA/AP

Meno druhého finalistu Pohára konfederácií bude známe po štvrtkovom semifinálovom stretnutí, v ktorom sa stretnú dva európske výbery – Taliansko a úradujúci majster sveta i Európy Španielsko. Stretnutie vo Fortaleze má výkop o 21.00 h SELČ.

BELO HORIZONTE 26. júla (WEBNOVINY) – Prvým finalistom na futbalovom Pohári konfederácií FIFA 2013 v Brazílii sa stali domáci reprezentanti, ktorí na štadióne v Belo Horizonte zdolali svojich juhoamerických rivalov z Uruguaja 2:1.

Do vedenia mohli ísť už v 14. min Uruguajčania, no Diego Forlán nepremenil pokutový kop, ktorý rozhodca stretnutia Enrique Osses nariadil po faule Davida Luiza na Diega Lugana.

V 28. min si domáci Hulk narazil loptu s Oscarom, strelou bez prípravy však mieril nad. Na druhej strane to skúšal Forlán, spoza šestnástky však netrafil Césarovu bránku.

Prvý gól stretnutia priniesla 41. min, keď sa presadil Brazílčan Fred. Ten dorazil do bránky Neymarov lob, ktorý rezultoval zo skvelej Paulinhovej hĺbkovej prihrávky – 1:0.

Už tri minúty po prestávke bolo vyrovnané, keď zmätky v domácej obrane a nedôrazný odkop Thiaga Silvu využil svojím prvým gólom na Pohári konfederácií kanonier SSC Neapol Édinson Cavani. Bol to zároveň prvý gól, ktorý Brazília inkasovala na podujatí – 1:1.

Uruguajčania sa mohli tešiť aj druhýkrát, no Godín po rohovom kope mieril nad domácu bránku. Na druhej strane v brejku pálil Fred z voleja vysoko nad a v 69. min Neymar zvnútra šestnástky neprekvapil Musleru.

O desať minút neskôr Cavaniho strelu tečoval Luiz Gustavo a lopta mieriaca do protipohybu domáceho brankára skončila vedľa pravej žrde.

O postupujúcom do posledného zápasu turnaja rozhodla 86. min. Uruguajský brankár Fernando Muslera zazmätkoval pri Neymarovom rohovom kope a domáci defenzívny stredopoliar Paulinho cez Martína Cáceresa poslal domáci výber do vedenia – 2:1.

Pohár konfederácií – semifinále (BELO HORIZONTE)

Brazília – Uruguaj 2:1 (1:0)

Góly: 41. Fred, 86. Paulinho – 48. Cavani, rozhodoval: Enrique Osses (Čile)

Brazília: Júlio César – Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Oscar (73. Hernanes), Luiz Gustavo, Paulinho – Fred, Neymar (90.+ Dante), Hulk (64. Bernard)

Uruguaj: Muslera – Lugano, Godín, Maximiliano Pereira, M. Cáceres – Á. González (83. Gargano), Arévalo, C. Rodríguez – L. Suárez, Forlán, Cavani

Viac k osobe Dani AlvesDavid LuizDiego ForlánEdinson CavaniJúlio CésarThiago Silva
Firmy a inštitúcie Brazílska futbalová reprezentáciaUruguajská futbalová reprezentácia