Video: Brutálny faul, Karalahti lakťom knokautoval súpera

Jere Karalahti
Jere Karalahti lakťom knokautoval Markusa Poukkulu. Foto: youtube.com

HELSINKI 24. septembra (WEBNOVINY) – Hokejový obranca Jere Karalahti z Jokeritu Helsinki sa opäť raz predstavil v negatívnom svetle.

V sobotňajšom stretnutí najvyššej fínskej súťaže Liigy proti Jyväskylä tvrdo poslal na ľad Markusa Poukkulu. Od disciplinárnej komisie dostal Karalahti štvorzápasový dištanc.

Tridsaťosemročný obranca nakorčuľoval v 31. min stretnutia v strednom pásme smerom na Poukkulu a lakťom ho trafil do oblasti tváre. Poukkula zostal po zákroku dlhšie ležať na ľade, potom ho v sprievode kustódov otrasený opustil.

Disciplinárna komisia prípad prešetrila a na základe videozáznamu rozhodla.

Karalahtimu pomohlo, že v uplynulých troch sezónach nedostal vo fínskej najvyššej súťaži žiaden trest.

Video: Jere Karalahti lakťom knotautoval Markusa Poukkulu

Karalahti sa do Liigy vrátil po dvoch rokoch v Diname Minsk. Počas kariéry hral aj za IFK Helsinki, Los Angeles Kings, Nashville Predators, Kärpät Oulu, Hamburg a Espoo Blues.

Z majstrovstiev sveta má dve striebra (1998, 1999) a jeden bronz (2000). „Nerozumiem, čo chcel dosiahnuť. Je to nepochopiteľný idiot. Išiel do zrážky bez rešpektu k zdraviu súpera. Urobil to úplne zlomyseľne,“ hneval sa krídelník Jyväskylä Jani Tuppurainen. Karalahti vynechá stretnutia proti Hämeenlinne (24. septembra), Lukko Rauma (26. septembra), Tappare Tampere (27. septembra) a Ilvesu Tampere (2. októbra).

Informácie pochádzajú z webov najvyššej fínskej súťaže a denníka Ilta Sanomat.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jokerit Helsinki