Anthony Davis/Pau Gasol
Anthony Davis z New Orleans Pelicans (s loptou) preniká pod kôš v zápase NBA proti Chicago Bulls. Zabrániť sa mu v tom snaží hosťujúci Pau Gasol. New Orleans, 7. február 2015. Foto: SITA/AP

ATLANTA 8. februára (WEBNOVINY) – Basketbalista New Orleans Anthony Davis si v závere prvého polčasu sobotňajšieho duelu NBA s Chicagom zranil pravé rameno a hostia absenciu opory Pelicans dokonale využili. Bulls vyhrali hladko 107:72, aj keď v čase Davisovho odchodu svietilo na ukazovateli skóre 35:35.

Portland stratil v záverečných dvoch minútach v Dallase pohodlné vedenie a domáci Mavericks mu v predĺžení pripravili siedmu prehru v rade na palubovkách súperov. Philadelphia doma zabrala štvrtýkrát v rade a zdolala Charlotte 89:81. Robert Covington dal jedenásť zo svojich 22 bodov v tretej štvrtine, v ktorej 76ers strhli vedenie definitívne na svoju stranu.